Tag Archives: кариера

(ВИДЕО+ФОТО) Отворено со Маја Саздановска: „Тоа што го изгубив сопругот направи да гледам поинаку на животот“

Пејачката Маја Саздановска повеќе од десет години нема нова песна, но сè уште важи за еден од најмоќните вокали во Македонија. Од првата песна „Глушец ушец” до денес поминаа 35 години. Во меѓувреме таа ја испеа приспивната песна „Во светот на бајките”, со која пораснаа многу генерации, но и поп-хитови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Дарио: „Тажни ми се сеќавањата на детството, низ сè минував сам!“

Дарио Панковски е 40 години е на музичката сцена. Зад себе има песни кои се хитови и евергрини до ден денес. Кариерата ја почна во 80-тите со групата Бон Тон, времиња за кои зборува со посебна љубов. 33 години е во брак со сопругата Бојана и има две деца. Летово …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ЗНАЕМЕ КАКО ДОРИС ДРАГОВИЌ но нејзиното име е сосема поинакво!

Во поранешна Југославија имаше завидна кариера Дорис Драговиќ на југословенската музичка сцена се појави пред четири децении, која наскоро ќе ја прослави со голем концерт во родниот Сплит. View this post on Instagram A post shared by Doris Dragović (@doris.dragovic) Како тинејџерка сакала да пее со друштвото на брегот, потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Елена Петреска: „Со позајмени 280 денари од Прилеп дојдов во Скопје оти мојот сон беше музика“

Елена Петреска долги години е дел од музичката сцена, a 15 вработена во МОБ. Иако се повлече од јавноста, вели дека нон-стоп има настапи со својот бенд. За Илинден, доволна беше една реплика на социјалните мрежи за да го сврти вниманието на јавноста по настапот со хорот на МОБ во …

Повеќе »

(ФОТО) ЧИСТЕЛ ТОАЛЕТИ И РАБОТЕЛ КАКО КЕЛНЕР, А ДЕНЕС Е НАЈБАРАНИОТ АКТЕР: Дамите ширум светот се луди по него, а тој сака позната КОЛЕШКА!

Турскиот актер Керем Бурсин е еден од најпопуларните и најзаводливите актери во последно време, кој особено му се допаднал на женскиот дел од публиката и поради неговиот неверојатен физички изглед и поради неговиот заводлив став. View this post on Instagram A post shared by Hande Erçel (@handemiyy) Голема слава и …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ ИСЕИ МИЈАКИ: Почнал како чирак, стана еден од најценетите дизајнери во светот!

Исеј Мијаки, јапонски моден дизајнер познат по својот ексцентричен стил и мириси, почина на 84-годишна возраст. View this post on Instagram A post shared by lifestyle asia hong kong (@lifestyleasiahk) Роден е на 22. април 1938. година во Хирошима, Јапонија, бил сведок на атомското бомбардирање во август 1945. година. Како …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ЦЕЛОСНО ЌЕ ГИ ТРАНСФОРМИРААТ СВОИТЕ ЖИВОТИ до крајот на годината

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие три хороскопски знаци до крајот на 2022. година ќе мора да донесат големи и тешки одлуки, а доколку решат да ја следат линијата на најмал отпор, горко ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Зад најубавата насмевка се крие трауматичната приказна на холивудска ѕвезда: Ја силувале на врвот на кариерата и останала бремена

Синот што го родила мислел дека е негова сестра…Познатата убавица и актерка Клаудија Кардинале со својот изглед ја шармираше Италија, а потоа и целиот свет.Нејзината ѕвезда блесна во текот на шеесетите и седумдесетите години на минатиот век кога го освои Холивуд.Родена е на 15. април 1938. година како Клаудија Џозефина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со новинарката Цеце Николова: „Ме вознемирува повикот на мајка ми, не можам сега да бидам ќерка на жената која ме оставила!“

За животната приказна на новинарката Цеце Николова вреди да се зборува. На две години по пријава од граѓани, центарот за социјална грижа во Велес ја земале од татко ѝ алкохоличар, оти мајка ѝ ја оставила и си заминала. Дел од детството го поминала во згрижувачко семејство во село Манастирец и …

Повеќе »