Tag Archives: совети

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Која е тајната на маслинката како лек?

Каде да отпатувате без целулит и со мазна, сјајна кожа без брчки- дел од темите на новиот Урбан Блок! Убавината, здравјето и позитивната енергија и овој пат во фокусот на урбаниот магазин. Еве што ќе гледате оваа сабота во 12:30 на ТВ Алфа: – Која е тајната на маслинката како …

Повеќе »

(ВИДЕО) На „Алфа“ во недела во 11:30: „Квадрат“ со нови идеи за уредување на домот

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе гледате: -што се епокситни подови и кои се нивните предности што ги прават се’ поголем хит на пазарот -кои беа трендовите на уредување на просторот кои ќе ја заокружат 2017. – како да ја вклопите црната боја во ѕидовите во собата за дневен престој …

Повеќе »

Се огласил братот на Пабло Ескобар и на „Наркоси“ им дал корисни совети

Само неколку дена откако бил убиен еден од менаџерите за локации на серијата „Наркос“, додека барал нови локации за снимање во Мексико, се огласил братот на Пабло Ескобар. Роберто Де Хесус Ескобар Гавирија, кој бил главен сметководител на нарко – картелот на Пабло, за „Холивуд репортер“ изјавил дека екипата на …

Повеќе »