(ВИДЕО) „Урбан блок“: Која е тајната на маслинката како лек?

Каде да отпатувате без целулит и со мазна, сјајна кожа без брчки- дел од темите на новиот Урбан Блок!
Убавината, здравјето и позитивната енергија и овој пат во фокусот на урбаниот магазин. Еве што ќе гледате оваа сабота во 12:30 на ТВ Алфа:
– Која е тајната на маслинката како лек и делотворна состојка во препаратите за нега на кожата
– Има ли начин да се обнови функцијата на производство на колаген во организмот и да се запре стареењето
– Романтично место за бегство во овој период од годината: плажа и океан или снег, камин и вино, кој би бил Вашиот избор?
– Каде и да одите, оставете го целулитот зад себе, стручниот тим на Урбан Блок знае како!

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на нашиот истакнат писател и хроничар на градот Скопје Данило Коцевски

Данило Коцевски е роден на 23 април 1947 година во Куманово. Тој беше истакнат македонски …