Tag Archives: тв алфа

(ВИДЕО) АКО СТЕ ПРОПУШТИЛЕ – Славица на Алфа ТВ во живо: „Јас само чекам да водам љубов со љубовникот додека мажот не е тука, а него ем не го бива ем озборува!“

Во попладневните емисии на телевизија Алфа граѓаните имаат можност да дебатираа, а ние ве потсетуваме (или ако не сте гледале – информираме) како минало едно јавување на темата „Озборување“. Во емисијата се јавила, веќе добро познатата гледачка, Славица дебатирајќи на оваа тема. Таа среде емисија зборувала за нејзиниот љубовник, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Филипини или градот на љубовта, која би била ваша следна дестинација?

Урбан Блок ќе Ви помогне да одлучите, ќе Ве научи како да се грижите за Вашето здравје и да бидете убави! Еве што ќе гледате во новото издание оваа сабота: – остеопороза: како да ја препознаете, што претставува и кое е решението – Што ги прави Филипините вистински рај на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Угостители, со осветлувањето ја правите атмосферата за вашите гости!

Ова издание на Квадрат ќе биде исполнето со: – совети и насоки за уредување и осветлување на угостителски објекти – трендови во уредување на кујни и трпезарии и – неутралните бои како совршена опција за оние кои сакаат смирен, опуштен и елегантен простор. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Нов хит за живот во големите градови!

Во новото издние на „Квадрат“ ќе гледате: – Идеално решение за пренатрупаните светски метрополи, живот во 19м2 во кои има се што е потребно за беспрекорно функционирање. – Концептот “куќа во куќа” ќе ве инспирира како да уредите 45 квадратен простор во кои ќе сместите две спални, една дневна соба, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Која е тајната на маслинката како лек?

Каде да отпатувате без целулит и со мазна, сјајна кожа без брчки- дел од темите на новиот Урбан Блок! Убавината, здравјето и позитивната енергија и овој пат во фокусот на урбаниот магазин. Еве што ќе гледате оваа сабота во 12:30 на ТВ Алфа: – Која е тајната на маслинката како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Осветлувањето како дизајн!

Во ова издание на Квадрат ќе гледате: – Неколку инспиративни простори уредени во скандинавски, рустикален, винтиџ и индустриски стил – Како расветата може да влијае на стилот на уредување на просторот и со каква расвета треба да се зачини индустриски уредениот простор – Осветлувањето како моќен дизајнерски елемент Недела, 11:30 …

Повеќе »