Tag Archives: совети

(ВИДЕО) Почувствувала провев па не можела да поверува што нашла зад огледалото во бањата

Една жена од САД била изненадена кога пронашла тајна просторија зад огледалото во бањата, и своето откритие го споделила со своите придружници на Тикток, каде нејзиното видео било прегледано повеќе од 10. милиони пати. Саманта Хартсо од Њујорк вели дека почувствувала провев и тргнала да истражува од каде потекнува. По …

Повеќе »

(ФОТО) Како најдобро да се искористи просторот во мала кујна – одлични совети на готвачка која живее во комбе!

Готвачката Нат Родригез живее во комбе веќе три години. Готвењето во мала кујна повеќе не е проблем за неа благодарение на триковите за чување. Таа вели дека садовите што се склопуваат и малиот прибор заштедуваат многу простор Откако со години работела во комерцијални кујни, Нат Родригез рекла дека готвењето во …

Повеќе »

Психолозите сакаат да престанеме да веруваме во 2. заблуди за бракот

Бракот не е како порано. Речиси половина од сите бракови завршуваат со развод. За да се избегне овој исход, многу двојки избираат да живеат заедно една година или повеќе за да ја тестираат нивната компатибилност – а сепак завршуваат со развод, пишува Psychology Today. Постојат две вообичаени заблуди дека не …

Повеќе »

Руски астролог открива – доаѓа ретрограден Меркур, не го правете ова: Риби, внимавајте на парите, а Ракот на одлуките!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На Раковите им се советува да бидат трпеливи за да не донесуваат импулсивни одлуки што водат до кавги во случај на неуспешни планови. Скорпиите ќе можат да стават крај …

Повеќе »

Трудниците стравуваат од секој удар во стомакот – колку ваквите повреди му штетат на бебето?

За време на бременоста, идните мајки се грижат за различни прашања поврзани со сопственото здравје што можат истовремено да влијаат врз здравјето на нивните бебиња, а едно од често поставуваните прашања е дали ударот или повредата на стомакот може да му наштети на детето. Многу фактори за време на бременоста …

Повеќе »

РЕЦЕПТОТ ГО ПРОБАЛ И НА СЕБЕ – Поради него Јапонците се здрави и најдолго живеат: 10. златни совети на славниот лекар (105)!

Д -р Хинохара никогаш не верувала дека здравата исхрана е пресудна за долг живот… Може да се каже дека д-р Шигеаки Хинохара е одговорен за долговечноста на Јапонците, бидејќи советите на овој јапонски доктор многу придонесоа неговата нација да живее среќно и квалитетно. Почина на 18. јули 2017. година, на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТикТокер открил три несексуални работи кои жените ги прават а мажите многу ги сакаат!

Маж на TikTok, претставувајќи се како Борис Естетика, објавил видео во кое се наведени три несексуални работи што жените ги прават исо тоа ги „палат“ мажите. „Тркалање со очите, гушкање и гризење на усните“, рекол тој. @borisaesthetics🤷🏻‍♂️ #foryoupage #trend ♬ الصوت انشهر امبيه – ASEEL Видеото собрало скоро милион прегледи, …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНАТА УБАВИЦА ЈА разбеснела јавноста:„МАЖЕНА ЖЕНА не смее да му каже НЕ на мажот во кревет – тоа се само 10. минути од вашиот живот. Сопругот и јас сме како зајаци и затоа сме СРЕЌНИ!“

Каприс Буре, американска бизнисменка, актерка и модел, неодамна ја возбуди јавноста и предизвика бурни реакции велејќи дека мажените жени „не смеат да кажат не“ кога нивниот сопруг сака да имаат односи. Познатата 49-годишна жена откри дека тајната на нејзината добра врска со сопругот Тај Комфорт (55) е дека тие се …

Повеќе »

Се прашувате дали врската има иднина: Психолог вели да си ги поставите овие 10. прашања!

Донесувањето важни одлуки е составен дел од животот на возрасните. Ние одлучуваме каде ќе живееме, работиме, летуваме, но и со кого ќе бидеме во врска. Последната одлука е особено важна за нашата среќа и благосостојба, поради што психолозите и посветуваат голем дел од своето внимание. Дали врската има иднина? Еден …

Повеќе »