Tag Archives: совети

Се прашувате дали врската има иднина: Психолог вели да си ги поставите овие 10. прашања!

Донесувањето важни одлуки е составен дел од животот на возрасните. Ние одлучуваме каде ќе живееме, работиме, летуваме, но и со кого ќе бидеме во врска. Последната одлука е особено важна за нашата среќа и благосостојба, поради што психолозите и посветуваат голем дел од своето внимание. Дали врската има иднина? Еден …

Повеќе »

Совети на нашите баби за чистење кои ШТЕДАТ ПАРИ И ВРЕМЕ!

Советите кои се пренесуваат од генерација на генерација обично се најдобри – а нашите баби имале еден куп трикови за чистење со кои се штеди на време, пари и напор. Мирисна свежина Летната жештина понекогаш може да предизвика кантите за отпадоци да смредат повеќе од вообичаено. За да ја избегнете …

Повеќе »

СЕДУМ животни совети на најдолговечните луѓе!

Иако науката сè уште не ја пронашла тајната на долговечноста, оние кои се на овој свет повеќе од еден век имаат совет вреден на злато. Некои од нивните препораки се чудни, други изгледаат логични, а трети дефинитивно ќе ви го направат животот подобар, дури и ако не го продолжат на …

Повеќе »

Руски доктор советува: „Засадете ја својата болест во земја – како начин на излекување“

Пренесуваме интригантен текст од порталот uspesnazena.com, преведен од рускиот форум за алтернативни методи на лекување. Автор на овој текст е Борис Н.Холоденко, психолог, доктор на филозофски науки. Методот опишан во него е многу невообичаен, дури и неверојатен, но колку од тоа може да биде вистина, оставаме на вас да процените …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Совети кои можат да ви го спасат животот! Ако видите бранови во форма на коцка, веднаш излезете од водата!

Животот не е толку мрачен и опасен како што вестите би сакале да мислите. Меѓутоа, кога ќе се случи катастрофа, добро е да бидете подготвени. Прочитајте за овие 15. совети и бидете подготвени ако се оствари некоја од овие ситуации, затоа што би можеле да спасите нечиј живот. 1. Следете …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ НИ ЗНАЕВ ДЕКА СУМ БОЛЕН, РАКОТ НА КОЖА МИ Е ОТКРИЕН НА ВРЕМЕ! Глумецот на редовна контрола дознал дека ЗДРАВЈЕТО му е нарушено!

Џеси Тајлер Фергусон, на домашната публика познат како Мичел од серијата „Модерно семејство“, неодамна за време на редовниот лекарски преглед дозна дека има рак на кожата.   View this post on Instagram   A post shared by Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler) Како што се наведува, тој навреме го открил ракот, …

Повеќе »

(ФОТО) Онколог дал наједноставен совет: Еве како може да се спречи настанок на болеста!

Силата на уста влегува, но во стварниот свет, со храната низ уста влегуваат и разни болести… Пред неколку дена до мене дојде наједностанвиот совет на оноколог кој сакам да го споделам со сите. Некогаш кугата убивала луѓе, а денеска тоа го прави ракот. Повеќе од 200 видови канцер убиваат повеќе …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа… Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја …

Повеќе »

(ФОТО) Го трансформирала своето тело за 12. месеци: Ова се нејзините совети!

Фитнес sвездата Софи Ален, на својот Инстаграм профил, сподели девет најдобри трикови за слабеење. Таа наведува дека овие совети и помогнале во рок од една година целосно да го трансформира своето тело. 30-годишната девојка ја следат над 350 илјади следбеници на Инстаграм, а таа, како што вели, започнала да вежба …

Повеќе »