Tag Archives: совети

ИСПОВЕД И СОВЕТ ОД САШО СЕРАФИМОВСКИ КОЈ ГО ПОБЕДИ КОВИД-19:„Секој што ќе почувствува барем некаков симптом, веднаш да реагира кај матичен лекар!“

Венко Филипче на својот профил на Фејсбук објави куса сторија за Сашо Серафимовски, 57. годишен тетовчанец кој го победил корона вирусот: -Педесет и седумгодишниот Сашо Серафимовски го победи ковид-19. Тој првично ги игнорирал симптомите и како што вели првпат во животот морал да помине две недели во болнички кревет поради …

Повеќе »

РЕАЛНО – Што да правите кога повеќе не ви се живее, а морате да живеете: Совет на еден психолог!

Еднаш работев со личност која една година не можеше да најде работа. Добра личност, со добри квалификации, со богато искуство, но без работа …. Го прашав зошто не може да најде работа? Тој вели: Јас веќе не можам да замислам да поминувам низ тие силни кругови и разговори. Договор за …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка поради корона вирус прво го загубила синот, а неколку дена подоцна и ќерката

48-годишната Монет Хикс го загубила својот 20-годишен син Бајрон од последиците на коронавирусот, а потоа 11. дена подоцна, од истата болест починала нејзината 22-годишна ќерка Мајчела. „Добро се држам во текот на денот, но тоа навистина ме погодува во текот на ноќта“, изјавила Монет за Ен-Би-Си 6, додавајќи: „Јас сум …

Повеќе »

Ѕвездите знаат се за нас: Ова се совети за секој хороскопски знак кои е добро да се следат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологијата може да ни даде увид на нашите способности и честопати се совршен совет за опишување на нашиот хороскопски знак. Изгледа дека sвездите знаат работи за нас кои ние …

Повеќе »

ЕНТОНИ ХОПКИНС, ЏОРЏ КЛУНИ, РАЈАН РЕЈНОЛДС, РАСЕЛ КРОУ…7. легендарни глумци ги откриле најдобрите совети кои ги добиле во животот: „Не сфаќајте се себе толку сериозно!“

Погледнете што научиле… Двејн Џонсон „Кога имав 15 години, слушнав дека е фино да се биде важен, но поважно е да се биде фин. Сите на кои им се восхитував беа луѓе како Харисон Форд или професионални спортисти. Тие беа славни и мислев, ако успеам ќе бидам славен. Секогаш ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ЗА ФАНОВИТЕ: Шерон Стоун ги подржала протестите во САД и изненадила со изгледот – драстична промена!

За познатата актерка Шерон Стоун честопати се пишува дека е како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознале. Sвездата на „Сирови страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, по насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот на високите потпетици порачува:„Ова е единствениот модел на сандали кој ќе ви биде потребен ова лето!“

Маноло Блахник, некрунисан крал на високите потпетици и познат дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Јасно ви е, станува збор за елеганција и екстраваганција! Човек чие име се изговара со голема почит во светот на модата и чии чевли се крајниот знак на престиж и …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСКИОТ ДОКТОР НЕУМИВАКИН СОВЕТУВА: Ако сакате да одбегнете рак однесувајте се ВАКА!

За да го заборавиме патот до аптека, доволно е да се следат овие едноставни правила за кои не зборуваат нашите лекари Овие се едноставни, но сигурни закони според кои секое лице може да биде здраво и долговечно, под услов да ги следи: Клучни закони за здравје: Самиот збор „болест“ предизвикува …

Повеќе »

Доктор Оз со бесплатен совет:“Ова е најдоброто што можете да го направиме за нашата психа!“

„Доколку спиењето е непотребно, со еволуцијата би исчезнала таа потреба. Спиеме затоа што мораме да спиеме. Спиењето помеѓу останатото го чисти нашиот ум…“ Мехмет Оз, ширум светот познат како доктор Оз, открива што е најдоброто што можете да го направите за своето ментално здравје – и тоа потполно бесплатно. „Најдоброто …

Повеќе »