Tag Archives: совети

7 БЕСРАМНИ СОВЕТИ НА КОКО ШАНЕЛ ЗА СЕКОЈА ЖЕНА: Ако го совладате ова, сте го совладале животот

Коко Шанел е единствената личност која имала право да дели совети, бидејќи животот и кариерата ги изградила сама, без никаква помош. Габриел Шанел е родена на 19. август 1883. година во Сомур, Франција. Таа била вонбрачно дете на уличен продавач и домаќинка, која покрај неа имала уште пет деца. Поради …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ги шокирала фановите со објавата: „Овој пат двојна епидурална“

Шерон Стоун ги шокирала своите фанови кога на социјалните мрежи открила дека има тумор кој треба да се отстрани. Актерката споделила објава на Твитер со детали за нејзиното патување во болница, кое вклучувало неуспешна операција и погрешна дијагноза. pic.twitter.com/CV3wyfplm5 — Sharon Stone (@sharonstone) November 1, 2022 „Само што имав уште …

Повеќе »

Луѓето во нивните 30-ти го откриваат она што сакале да го знаат во своите 20-ти: „Бегајте од тоа…“

АКО некогаш сте се запрашале што би направиле поинаку ако ви се даде уште една шанса, не сте сами. На социјалните мрежи се дискутираше за советите на 30-годишниците кои можат да им го олеснат животот на оние во 20-тите. Се’ започнало кога еден корисник на Reddit поставил едноставно прашање: „Што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откако и напукнала главата по естетска интервенција, инфлуенсерка рекла: „Користете здрав разум!“

Вероника е атрактивна русокоса која неодамна ги шокираше своите следбеници на TikTok кога објави видео во кое објаснува дека доживеала пех по естетска процедура. Вероника седела во авионот, а потоа доживеала шок – главата и „експлодирала“ по интервенција што ја имала во Турција, поточно станува збор за операцијата „мачкино око“. …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју со Катерина Кокина: „Да се биде најплатена извршителка носи сатисфакција за ангажманот за спроведување на правдата!“

Како гледа на извршувањето и на дисциплината за плаќање најуспешната извршителка? Со нето-добивка од над 130.000 евра, канцеларијата на извршителката Катерина Кокина остварила најголем профит во 2021 година. Добивките на извршителите, обично, предизвикуваат негативни реакции во јавноста, но Кокина вели дека тие се огледало за успешноста на реализацијата на извршните исправи, односно дека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Синди Крафорд со последното издание неодоливо потсети на својата славна мајка

Каја Гербер се појави на гала во Лос Анџелес во саботата, а покрај впечатливото модно издание кое ја истакна нејзината прекрасна фигура, многумина забележаа колку манекенката на овој настан личи на нејзината мајка Синди Крафорд. Облечена во парчиња од брендот Alaïa, од глава до пети, 21-годишната манекенка споила набрано здолниште …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ СТАВИЛ РАЦЕТЕ НА РАМОТО – Бајден и пришол на една млада девојка на колеџ во Калифорнија и и’ упатил несоодветна порака

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа како американскиот претседател Џо Бајден и дава совети за врска на млада девојка. Видеото е создадено кога Бајден и пришол на една девојка на колеџ во Калифорнија, ја фати за рамо и и шепнал: „Без сериозни момци до 30, ова е …

Повеќе »

Што можеме да научиме во ПРВАТА ГОДИНА ОД БРАК? Не е сè „црно или бело“

Првата година е секогаш најтешка, без разлика дали се работи за факултет, вработување или брак Колку и да сте подготвени за она што следува во теорија, во пракса често излегува дека е недоволно. Дури и ако сте биле во врска десет години, работите стануваат многу поинакви кога ќе застанете пред …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок. Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку …

Повеќе »