Tag Archives: совети

(ФОТО) Прогласена е за една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот, а во детството ја исмејувале поради нејзиниот изглед!

Актерката Ања Тејлор-Џој остана запаметена по одличните улоги во сериите „Queen’s Gambit“ и „Peaky Blinders“, а нејзината специфична убавина и истенчен моден вкус го привлекуваат вниманието на јавноста. View this post on Instagram A post shared by Peaky Blinders (@peakyblindersofficial) View this post on Instagram A post shared by The …

Повеќе »

Како веднаш да застанете на пат на мамурлакот: Неколку корисни совети кои можат да ви помогнат!

Празниците обично се денови на претерување, и во јадење и во пиење Како општо правило, ако пиете многу алкохол и ако сè уште мешате различни пијалоци, поголема е веројатноста да се разбудите со мамурлак. Замор, жед, главоболка, гадење, вртоглавица, тремор, недостаток на фокус, болки во мускулите, несоница и нарушувања на …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА: Што зависи од нас , а што од партнерот? Како да изградите врска на здрава основа, објаснува експерт!

Дали другите секогаш се виновни за нашите неуспешни очекувања? Во раните фази на запознавањето, забавно е да фантазираме за иднината – особено ако се чувствуваме како навистина да сме поврзани со некого. Но, како што расте нашата привлечност, ако не внимаваме, можеме да почнеме да градиме очекувања од другата личност …

Повеќе »

КАКО ДА РЕАГИРАТЕ КОГА ЖИВОТОТ НОСИ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ: Мудрата приказна за прстенот на кралот Соломон дава моќен совет!

Приказната за прстенот на кралот Соломон – дава совети како да се однесувате кога ќе се соочите со неволји и проблеми во животот! Животот е патување кое не соочува со различни раскрсници, предизвици, препреки, моменти на радост, но и тага и разочарување. Кога ќе се појават тешкотии, многу луѓе се …

Повеќе »

Ослободете се од непотребната вода од телото и истопете го вишокот килограми

ЧОВЕЧКОТО тело содржи 50 до 60 проценти вода, во зависност од полот и возраста. Секоја дополнителна вода во телото се смета за вишок. Ако се чувствувате отечени, тоа може да биде знак дека имате вишок вода во телото. Иако посериозно задржување вода може да биде симптом на хронична состојба, благиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда во есента 2014. година и покрај тоа што немала семејна историја и била млада и здрава мајка. Мислела дека симптомите што ги доживува се резултат на стрес откако била унапредена на работа. Сепак, заморот, мозочната …

Повеќе »

Шест совети како да ја надминете КРИЗАТА НА СРЕДНИТЕ ГОДИНИ: Период од животот кој може да биде многу тежок

Средовечната криза обично започнува по четириесеттата година од животот По четириесеттата година, сосема е нормално во одреден момент да ве погоди средовечна криза. Кај секој човек различно се манифестира, но факт е дека е потребно време за да се надмине. Средовечната криза може да ве погоди на возраст од 40 …

Повеќе »

Доктор: Едно нешто што можете да го направите го намалува ризикот од неколку видови на рак

ИАКО ракот е многу страшна дијагноза која никој не сака да ја слушне, има добри вести. Грижата за сопственото здравје и практикувањето едноставни промени во животниот стил навистина прават голема разлика, па во последниве години ракот стана успешно излечив. „Постојат многу причини зошто ракот денес е полесен за лекување отколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУПИЛА КАУЧ ЗА БАДИЈАЛА, ПОТОА СЕ ПОФАЛИЛА ПРЕД ЛУЃЕТО, ПА СЛЕДЕЛ ХАОС! Кога дознала од каде е, и се СЛОШИЛО!

Жената била воодушевена од одличниот улов на Facebook Marketplace, толку многу што својот нов кауч го покажала на TikTok. Како што објаснила Мелори, таа неодамна се преселила во нов стан во Чикаго и барала „фанки“ кауч за да додаде допир на оригиналност во новиот простор. Таа била импресионирана од големината …

Повеќе »