Tag Archives: совети

Како веднаш да застанете на пат на мамурлакот: Неколку корисни совети кои можат да ви помогнат!

Празниците обично се денови на претерување, и во јадење и во пиење Како општо правило, ако пиете многу алкохол и ако сè уште мешате различни пијалоци, поголема е веројатноста да се разбудите со мамурлак. Замор, жед, главоболка, гадење, вртоглавица, тремор, недостаток на фокус, болки во мускулите, несоница и нарушувања на …

Повеќе »

КАКО ДА РЕАГИРАТЕ КОГА ЖИВОТОТ НОСИ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ: Мудрата приказна за прстенот на кралот Соломон дава моќен совет!

Приказната за прстенот на кралот Соломон – дава совети како да се однесувате кога ќе се соочите со неволји и проблеми во животот! Животот е патување кое не соочува со различни раскрсници, предизвици, препреки, моменти на радост, но и тага и разочарување. Кога ќе се појават тешкотии, многу луѓе се …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУПИЛА КАУЧ ЗА БАДИЈАЛА, ПОТОА СЕ ПОФАЛИЛА ПРЕД ЛУЃЕТО, ПА СЛЕДЕЛ ХАОС! Кога дознала од каде е, и се СЛОШИЛО!

Жената била воодушевена од одличниот улов на Facebook Marketplace, толку многу што својот нов кауч го покажала на TikTok. Како што објаснила Мелори, таа неодамна се преселила во нов стан во Чикаго и барала „фанки“ кауч за да додаде допир на оригиналност во новиот простор. Таа била импресионирана од големината …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ги шокирала фановите со објавата: „Овој пат двојна епидурална“

Шерон Стоун ги шокирала своите фанови кога на социјалните мрежи открила дека има тумор кој треба да се отстрани. Актерката споделила објава на Твитер со детали за нејзиното патување во болница, кое вклучувало неуспешна операција и погрешна дијагноза. pic.twitter.com/CV3wyfplm5 — Sharon Stone (@sharonstone) November 1, 2022 „Само што имав уште …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Синди Крафорд со последното издание неодоливо потсети на својата славна мајка

Каја Гербер се појави на гала во Лос Анџелес во саботата, а покрај впечатливото модно издание кое ја истакна нејзината прекрасна фигура, многумина забележаа колку манекенката на овој настан личи на нејзината мајка Синди Крафорд. Облечена во парчиња од брендот Alaïa, од глава до пети, 21-годишната манекенка споила набрано здолниште …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ СТАВИЛ РАЦЕТЕ НА РАМОТО – Бајден и пришол на една млада девојка на колеџ во Калифорнија и и’ упатил несоодветна порака

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа како американскиот претседател Џо Бајден и дава совети за врска на млада девојка. Видеото е создадено кога Бајден и пришол на една девојка на колеџ во Калифорнија, ја фати за рамо и и шепнал: „Без сериозни момци до 30, ова е …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок. Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот супермодел жестоко по хирургот кој малку би и го „средил“ лицето

Познатиот супермодел Паулина Поризкова (57) неодамна јавно му одговори на пластичен хирург кој во објава на Инстаграм детално опишал се што е „погрешно“ со нејзиното лице. Поризкова вели дека неговата изјава во меѓувреме е избришана. „Ја најдов оваа фотографија, која претходно ја објавив овде, (и мислев дека изгледам одлично на …

Повеќе »

Мали совети кои можат многу да значат во бракот: Имајте на ум дека никој не е совршен

Многу парови ги започнуваат љубовните врски мислејќи дека ги очекуваат само среќни моменти. Истото важи и за многумина кои стапуваат во брак. Порано или подоцна, повеќето од нив сфаќаат дека љубовните врски не се само мед и млеко, туку сериозно ангажирање. Всушност, кога ќе размислите за тоа, ништо вредно не …

Повеќе »