Tag Archives: козметика

Сите придобивки од АРГАНОВОТО масло: Шест причини зошто треба да започнете да го користите

На што прво помислувате кога ќе го слушнете изразот „арганово масло“? Сјајна, мека коса? Да, и ние, но ова фантастично масло има поинаква примена. Можеби сте малку збунети од сите овие масла затоа што не знаете кои да ги користите, но она што е добро да се знае е дека …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во топлес издание ги полудела фановите

Американската пејачка Лејди Гага позирала во „жешко“ издание за новата кампања на нејзиниот козметички бренд и со тоа ги воодушевила обожавателите ширум светот. Имено, пејачката ги воодушеви обожавателите минатата година кога конечно објави дека ќе ја лансира својата линија за шминка, а сега позира за официјалната страница на Инстаграм на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. View this post on Instagram The TV show “Backstage” was the first show of the campaign “New ERA in the cosmetics” . These days with the PR agency “Promo stage” …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата е најкорисна салата: Додека „симнува“ целулит и килограми еве што прави за здравјето!

Кога купувате краставици, гледајте да имаат цврст и мазна кора – тиакви се најдобри и можат да подолго да стојат… Кога доаѓа летото, ретко на кој зеленчук толку се радуваме како на краставиците! Освен што се освежувачки и вкусни, еве за кои карактеристиките на краставиците уште треба да ги знаете: …

Повеќе »

ОТКРИЕНИ ТАЈНИ: Младолики и после педесеттите: Јапонките се познати по затегната кожа на лицето, а еве што користат за тоа!

Иако со текот на годините стануваме помудри и поисполнети, во исто време се соочуваме со брчки, дамки на кожата, сива коса … Нема шеги со процесот на стареење. Иако со текот на годините стануваме помудри и поисполнети, во исто време се соочуваме со брчки, дамки на кожата, сива коса… На …

Повеќе »

(Рецепт) Јаболка и мед против брчки

Во борбата против брчките се е добредојдено особено ако е природно и неагресивно. А, маската која ви ја препорачуваме – е. Подгответе една јаболка (зелена), 2 лажици млеко и една лажица мед. Овошјето излупете го и ситно исечкајте па измиксирајте со млекото. Додајте мед и се’ убаво измешајте додека не …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРА ИДЕЈА -Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, открила што планира со ОСТАНАТОТО издоено млеко!

Секоја мајка што дои знае дека млекото може да се замрзне за да може да има оброк за своето бебе кога е далеку. Сепак, замрзнатото мајчино млеко има рок на траење, а Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, не успеала да ги потроши сите резерви, но не сакала да …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата е најкорисна салата: Додека „симнува“ целулит и килограми еве што прави за здравјето!

Кога купувате краставици, гледајте да имаат цврст и мазна кора – тиакви се најдобри и можат да подолго да стојат… Кога доаѓа летото, ретко на кој зеленчук толку се радуваме како на краставиците! Освен што се освежувачки и вкусни, еве за кои карактеристиките на краставиците уште треба да ги знаете: …

Повеќе »

(ФОТО) Како се’ можете да го искористите кокосовото масло за здравје на вашето тело ?

Кокосовото масло е посебно омилено бидејќи помогнува во разградувњето на мрсните наслаги на подрачјето на стомакот кои можат да бидат многу опасни бидејќи се наоѓаат околу виталните органи па го зголемуваат ризикот од разни кардиоваскуларни болести. За кокосовото масло се говори со години. И тоа не онака без врска бидејќи …

Повеќе »