Tag Archives: сабота

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАВИ 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ – Саботна забава во чест на кралицата Елизабета: Настапуваат Дијана Рос и Андреа Бочели

Околу 22.000 луѓе, заедно со милиони кои ќе го следат настанот од дома, се очекуваат на саботната музичка прослава на историскиот платинест јубилеј на кралицата Елизабета Втора. „Платинеста забава во палатата“ е кулминација на третиот ден од јавните настани по повод рекордните 70. години на тронот на 96-годишна кралица. 👑 …

Повеќе »

(ФОТО) Во сабота Оливер Спасовски гостин во „Лица и дела“

Саботното издание на „Лица и дела“ на ТВ Сонце, од 21. часот, ќе биде домаќин на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Спасовски како министер нашрави многу реформи и новитети во МВР кои се осликуваат и на секојдневниот живот на граѓаните во целата земја. Министерството реновира и гради многу полициски …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНЕС ЌЕ УМРЕ? Познатиот актер Ален Делон закажал евтаназија, сабота е денот на неговата смрт!

ФРАНЦУСКАТА филмска ѕвезда Ален Делон (86) се одлучил за евтаназија, не сакајќи да се соочи со немоќта на доцната возраст. Дека не сака да умре во маките кои ги носат годините од животот, актерот и претходно зборувал и нагласил дека ќе одлучи за часот на смртта. Според францускиот медиум „Le …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва во „Лица и дела“ ќе гостува Регина Икономовска

Гостин во „Лица и дела“ е познат лик од малите екрани кој ја водеше познатата емисија „Чудесна земја“, но и уредник на емисијата „Мастраф Муабет“ што се емитува на ТВ24. Регина Икономовска е главен лик и сценарист на документарниот филм „Брод со бисери“ кој беше дел од Филмскиот фестивал во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реал подготвил замена за Зидан, кој е психички скршен!

Судбината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид е една од работите што ја интригираат јавноста од ден во ден, а шпанската „Марка“ крена голема прашина со изданието оваа сабота. Медиумите во Шпанија со денови известуваат дека францускиот стратег ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“, без оглед дали на крајот ќе ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иџе пред нов предизвик: Ќе ја покори ли и Монца?

Овој викенд во Монца се одржуваат 9. и 10. трка во сезоната на ТЦР… После триумфот во Валелунга нашиот автомобилски ас Игор Стефановски Иџе ќе има можност да приреди ново шоу во храмот на брзината. Гледајте овој викенд на Телма: МОНЦА -TCR ITALY САБОТА 12:55 НЕДЕЛА 10:50

Повеќе »

Светска ТВ-премиера на „Медена земја“ во сабота на „Телма“

Документарниот филм „Медена земја“ во сабота (18. април) ќе ја има својата светска ТВ-премиера на телевизија „Телма“. Првото и ексклузивно телевизиско прикажување на најуспешниот македонски документарец ќе биде со почеток во 19.20 часот. Инаку, документарецот го гледаа вкупно 45.200 гледачи во кината и во домовите на култура, во 30 градови …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НИКОЈ НЕ САКА ДА БИДЕ ПОКРАЈ МЕНЕ“ – Том Хенкс признал како му изгледа животот после корона вирусот и сите ги РАСТАЖИЛ!

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се излечија од вирусот корона, а славниот актер сега и се обрати на јавноста и и’ раскажал како му изгледа животот после се. Том, во улога на презентер на комичната емисија „Saturday Night Live“, на хумористичен начин раскажал како изгледало неговото лекување од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Подгответе се за сабота: Вечерта долго ќе трае а еве која по ред ќе настапи Тамара !

Синоќа по официјалните прогласувања на десетте композиции и држави кои се пласираа во ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ во сабота, беше одржана прес конференција со сите финалисти… На неа пак беше одреден редоследот на овие десет композиции во финалето. Честа да ги избира композициите и нивниот редослед за настап го имаше токму нашата …

Повеќе »