Tag Archives: совети

(ФОТО) Кралот на високите потпетици порачува:„Ова е единствениот модел на сандали кој ќе ви биде потребен ова лето!“

Маноло Блахник, некрунисан крал на високите потпетици и познат дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Јасно ви е, станува збор за елеганција и екстраваганција! Човек чие име се изговара со голема почит во светот на модата и чии чевли се крајниот знак на престиж и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Корисни факти и совети за коронавирусот!

Го следевме од далеку додека во Кина се бореа со него, а сега коронавирусот е дел и од нашето секојдневие… Новата состојба на секој свесен граѓанин му донесе и многу прашања… Во следното видео ќе видите неколку корисни факти и совети поврзани со Ковид-19… Во следното видео ќе видите неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Совети од семејство во Скопје кое прележало коронавирус:„Ограничете ги контактите и придржувајте се до препораките!“

Семејство од Скопје е еден од оние примери кога случајно се добива коронавирусот од контакти за кои и не сме свесни дека можат да бидат причина за заболување… Поради сето тоа што го преживеале тие на својата страна на Фејсбук го споделија своето искуство… „Сега кога сме подобри би сакала …

Повеќе »

ИНФОРМИРА НО И РАЗОНОДУВА – Совет од кумановец како да се однесуваме во супермаркет:„Држи дистанцу од други људи на касу! Не им диши у врат!“

На социјалните мрежи се шири едно упатство од кумановец за однесување во супермаркет…Со кумановски акцент „дотичниот“ информира но и разонодува со неговите совети како да се однесуваме во супермаркет кога одиме во набавка… Прочитајте оти сигурно, во овие тмурни времиња, ќе измами намсевка на вашето лице! „Совет од кумановец како …

Повеќе »

(ФОТО) Три совети на Џенифер Лопез кои можат да ви помогнат во овие тешки времиња

Пејачката и актерка Џенифер Лопез (50) има порака за сите фанови во овие тешки моменти. Таа на Инстаграм објави неколку совети како да се справите со новата ситуација поради коронавирус. „Многу работи во моментот ни се на памет, но не заборавајте да се грижите за себе. Медитирајте, движете се, молете …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Совети од италијански лекар за избегнување на коронавирусот: Устата и грлото никогаш не смеат да бидат суви, мијте ги рацете и дезинфицирајте ги чевлите

Кинеската влада назначила италијански лекар кој работел во болницата Шенжен во Кина да се приклучи на студиската група за виеусната пневмонија или корона вирус Тој напишал многу интересен напис, кој е сумиран подолу: – Ако на настинато лице му тече од носот и има болки во грлото, не е заразен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Богаташ и мајка – „Зборови што учат но и болат!“

Еден богаташ ја оставил совјата мајка во дом за стари. Тој имал огромна куќа, но никој немал време за неговата мајка… Неа и било подобро во домот отколку во куќата. Синот понекогаш ја посетувал мајка си.Но, еден ден го повикале итно од домот бидејќи здравствената состојба на мајка му се …

Повеќе »

(Рецепти) Совети злато вредни – Нашите баби биле здрави поради ова: 4. домашни лекови кои прават чуда за организмот!

Овие совети многу ќе ви помогнат, особено во период на вируси Нашите баби пораснале со помалку лекови и посети на доктор отколку ние денес. И покрај тоа, тие биле зачудувачки здрави. Некои од состојките што ги користеле и денес се поефикасни од лековите во аптеките. 1. Солена вода ги намалува …

Повеќе »

(ФОТО) ОТВОРА ОЧИ – ТАТКО НА 3. ДЕЦА ГИ ПРЕДУПРЕДИЛ СИТЕ ТАТКОВЦИ: „Таа го носеше вашето ДЕТЕ а сега и вие морате да се грижите за него – должни сте да го направите МАКАР ОВА!“

Тед Гондер (29) е татко на три деца. На 24-годишна возраст, тој никогаш не сонувал да основа семејство од три деца со сопругата Френсис, и научил многу во сето ова. Со искрена објава, тој открил што би му порачал на својот помлад себе. Ова е всушност порака до сите татковци …

Повеќе »