Се огласил братот на Пабло Ескобар и на „Наркоси“ им дал корисни совети

Само неколку дена откако бил убиен еден од менаџерите за локации на серијата „Наркос“, додека барал нови локации за снимање во Мексико, се огласил братот на Пабло Ескобар.
Роберто Де Хесус Ескобар Гавирија, кој бил главен сметководител на нарко – картелот на Пабло, за „Холивуд репортер“ изјавил дека екипата на серијата би требао да изнајми криминалци како обезбедување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …