Tag Archives: серија

(ВИДЕО+ФОТО) ТАА ИМА 40, ТОЈ Е ДВОЈНО ПОМЛАД! СУЛТАНИЈАТА ХУРЕМ БЛЕСКА: Коментарите се редат – „Како да ти е син, бадијала целата пластика…“

Мерјем Узерли игра во новата серија „RU“ со многу помладиот Бурак Берки Агкул. Мерјем Узерли, која се прослави како султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, повторно е во центарот на медиумското внимание благодарение на нејзиниот нов проект. Станува збор за серијата „RU“, во која таа ја игра Рејан, жена која …

Повеќе »

(ФОТО) МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ? Ирскиот актер целосно го променил изгледот за улогата, глуми во серијата „The Penguin“

Ирскиот актер Колин Фарел целосно го промени својот изглед за снимањето на серијата „The Penguin“, која е продолжение на „The Batman“. Како што можете да забележите, овој 46-годишен актер го игра криминалецот Пингвин. Тој бИЛ фотографиран на снимање во Њујорк со колешката Кристин Милиоти, која ја игра Софија Малконе, ќерката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со актерката Марија Јанчевска: „Првиот бакнеж пред камера го имав на 14 години, сцената ја снимавме неколкупати!“

Марија Јанчевска (17), актерката позната по улогата на Елена во филмот „Сестри” на Дина Дума и актуелна по улогата во македонската телевизиска серија за тинејџери „Тин камп”, носи убави спомени од снимањето на овие два проекта. Импресиите од „Тин камп” ѝ се свежи и е среќна што серијата за тинејџери …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ АКТЕРОТ КОЈ ГО ОБЕЛЕЖА ХАРИ ПОТЕР: И даде ОРИГИНАЛЕН печат на култната серија, неговиот глас секогаш ќе се памети

Познатиот актер Лесли Филипс починал на 98-годишна возраст, пренесува „Faily Mail“. Веста за заминувањето на актерската легенда ја пренесуваат и бројни светски портали како „Mirror“, „The Sun, „Yahoo“. Лесли Филипс Лесли Филипс починал на 99-годишна возраст по долга борба со болеста, а ќе остане запаметен по улогите во „Carry on“, …

Повеќе »

(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник. Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната …

Повеќе »

Ѕвездата на Дизни ненадејно починала на 29. години

Јужнокорејската актерка Ким Ми Су, која беше ѕвезда на серијата на Дизни „Снежана“, ненадејно починала на 29-годишна возраст, објави нејзиниот агент. Нејзиниот агент не ја откри причината за нејзината ненадејна смрт, но истакна дека семејството на актерката е „шокирано“. „Би ве замолиле да се воздржите од измислување приказни за семејството, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Актерот се присетил на несреќата: „Размислувате за последните минути од животот, а тие ве снимаат за Фејсбук“

Во неодамнешното интервју за The Sunday Times, Џорџ Клуни (60) се присетил на несреќата во која за малку ќе го загубил животот додека снима филм во 2018. година. Во оваа прилика, актерот сподели повеќе детали за несреќата на филмот „Квака 22“ на Сардинија во 2018. година, кога автомобил удрил во …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на Мишел и Ивет од серијата „Ало, ало!“? И’ денес тие се пријателки!

Актерката која ја глумеше Мишел во популарната серија “Ало, ало!” овие денови го прослави својот 69 -ти роденден, а честитките и ги испрати на Инстаграм поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет. View this post on Instagram A post shared by Stuart …

Повеќе »

(ВИДЕО) Британците без милост: BMW M3 завршил во дробилка

Единствениот М3 од генерацијата F80 во караван изданието не издржал долго. Иако БМВ во понудата немал караван модел на М3 од серијата F80, еден обожавател на БМВ одлучил да ја поправи оваа „неправда“. Тој одлучи да направи свој М3, базиран на обичен караван од серијата 3. На крајот, останал само …

Повеќе »