Tag Archives: мексико

(ФОТО) Мексиканска пејачка (21) убиена од нејзиниот 79-годишен сопруг

Мексиканската пејачка Ирма Лидија (21) била убиена од нејзиниот 79-годишен сопруг, Хесус Хернандез Алосер, во ресторан во Мексико Сити, објавија во петокот локалните власти, а пренесува DailyMail. View this post on Instagram A post shared by Yrma Lydya (@yrma_lydya) Ирма Лидија (21), која штотуку ја започнала својата музичка кариера, била …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБИЛА ТОРТА НА ПОДАРОК, А КОГА ЈА ИСЕКЛА ЈА ДОЧЕКАЛ МОРБИДЕН ПРИЗОР: Интернетот гори затоа што многумина мислат дека станува збор за МАГИЈА!

Мексиканската инфлуенсерка Ешли Арисделси, девојка која ја следат над милион луѓе на TikTok, неодамна доживеала голема непријатност. Изненадувањето во форма на торта требало да биде пријатно и вкусно, а се претворило во ноќен кошмар за секоја жена. Имено, се покажало дека младиот човек намерно го наполнил десертот со црви, што …

Повеќе »

Ужасно злосторство: Актерка убиена додека го чекала нејзиниот син (11) да заврши со тренингот

Мексиканската актерка и пејачка Тања Мендоза е убиена пред спортски комплекс додека го чекала нејзиниот 11-годишен син да го заврши тренингот во фудбалската академија во државата Морелос. Актерката чекала заедно со другите родители кога со мотор поминале двајца вооружени мажи. Еден од нив пукал во неа неколку пати, а потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пеколна ноќ за паметење: Прскалки предизвикале пожар на свадба!

Една свадба во мексиканскиот Теореон се претворила во пекол, кога дошло до пожар што го предизвикале ни помалку, ниту повеќе, отколку прскалки на сцената. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи, и го покажува моментот кога прскалките поставени на сцената, каде што се очекувал почетокот на настапот на бендот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се снимки од камерите за надзор на земјотресот во Мексико

Земјотрес со јачина од 7. степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на 17. километри североисточно од Акапулко, во мексиканската држава Гереро. Тоа предизвикало тресење на зградите, а жителите истрчале по улиците. Медиумите јавуваат дека епицентарот бил во близина на популарно туристичко место и дека еден човек загинал кога врз …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Езерото во седум нијанси на сина боја го спасила короната

Мексиканското езеро, кое се карактеризира со седум нијанси на сина, почнувајќи од светло тиркизна до темно сино кобалт, во одреден момент ја сменило бојата. Езерото Бакалар, познато по својата сина и бистра вода, е дом на строматолити, стари повеќе од три милијарди години. Ова се фосилни остатоци од цијанобактерии, кои …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Жените полуделе по бездомникот: „Ожени се со мене!“

Момците од приватна фризерска академија во Мексико сакале да покажат дека фризурата навистина може да го промени мажот. И според се судејќи – успеале. Кога сакале да покажат како фризурата го менува изгледот, фризерите се сетиле на млад бездомник. Му се јавиле, а потоа му ја скратиле косата и го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ПЕЈАЧКА ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО СЕ СОБЛЕКЛА И ГИ ПОКАЖАЛА ГРАДИТЕ: Ги шокирала сите во студиото – водителот морал да се ИЗВИНУВА!

Познатата мексиканска пејачка и актерка Ниурка Маркос (53), на шок на сите гости во шоуто „De Primera Mano“, решила да се соблече гола и да ги покаже своите гради преку видео повик. Режисерот успеал брзо да реагира, па се префрлиле на друг кадар, а водителот Густав Адолфо Инфанте им се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРИЗОР: Од водата изронила црква која со децении била потопена!

Црквата на Богородица од 19 век се појавила над водата на езеро во Мексико откакосо децении била поплавена поради изградба на брана. Поради огромната суша што го зафатил регионот, водата во езерото се повлекла, давајќи им можност на сите повторно да видат поголем дел од црквата што исчезнал под вода …

Повеќе »