Tag Archives: совети

(ВИДЕО) „Квадрат“:Еклектицизам, рустикален или индустриски стил… која е најдобрата опција за Вас?

Во новиот Квадрат повторно ја отвораме темата стилови на уредување на простор: – Што се стиловите, како да ги комбинирате кога да ги одберете оној во кој ќе биде уреден просторот? – Каков под одговара на еден рустикален простор? – Осветлување и уредување во се помодерниот индустриски стил – Повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Како да се ослободите од целулитот и масните наслаги на стомакот?

Во новиот Урбан Блок ќе гледате: – Како да се ослободите од целулитот и масните наслаги на стомакот брзо, лесно и безбедно – Сончање без страв од појава на флеки на кожата, дали е тоа возможно? – Кој е патот до успешна светска кариера, кои се најбараните профили во светот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Еден просечен дом од почеток до крај!

Во новиот „Квадрат“ ќе гледате: – Како да уредите еден просечен дом од почеток до крај? Преку советите на нашите стручни сорботници ќе ве водиме чекор по чекор низ целиот процес. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Совети и инспирации за уредување на просторот!

Еве што ќе гледате оваа недела: – Каленото стакло хит материјал за мебелот и расветата – Како изгладаат ентериерите на луксузните вили на познатите личности – Белите станови се одлична основа, не мора секогаш да изгледаат здодевно и стерилно – Идеи за уредување на домашната библиотека Оваа недела во 11:30 …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата ѕвезда признала:„Сопругот управува со мојот живот и ми испраќа упатства!“

„Ми кажува што треба да облечам за која пригода, исто така ми советува каде би требало да отпатувам“ рекла реалната ѕвезда во интервју за американско списание… Ѕвездата на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashians“, Ким Кардашијан (37) открила дека сопругот Кање Вест (40) преку пораки често и сугерира што …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Како со малку пари во само 3 чекора да обновите кујна?

Овој Квадрат ќе ви даде совети и насоки за тоа: – Како да се справите со нередот и малите квадратури, решението е половина стан сместен во плакар – Како да ја осветлите собата за дневен престој – Што е најважно во една кујна и – Како да ја обновите кујната …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Краставицата е одлична во борбата против иритации, брчки, акни и флеки, како да ја искористите?

Во новиот Урбан Блок ќе гледате: – Како краставицата делува на вашата кожа и што треба да знаете за да го извлечете максимумот од неа – Реси, цветови, принтови се само дел од трендовите за оваа сезона – Што велат светските дизајнери на оваа тема, што ќе се носи оваа …

Повеќе »

Одлични трикови за шопинг: Неприкосновената модна икона советува!

Кејт Мос (44) во деведесеттите години „жарела и палела“ на модните писти а денес е признаена модна икона. Славната манекенка неодамна во интервју за „Гардијан“ открила дека ги обожува продвниците за користени алишта бидејќи таму може да пронајде многу убави работи, како што таа вели „вистински скапоцени камења“. Од неа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Угостители, со осветлувањето ја правите атмосферата за вашите гости!

Ова издание на Квадрат ќе биде исполнето со: – совети и насоки за уредување и осветлување на угостителски објекти – трендови во уредување на кујни и трпезарии и – неутралните бои како совршена опција за оние кои сакаат смирен, опуштен и елегантен простор. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »