Tag Archives: помош

(ФОТО) ЃОКОВИЌ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО:Тој е единствен од топ тенисерите кој донираше за Ковид-19 во три различни земји! Каде се Федерер и Рафа?

Новак Ѓоковиќ е феномен на но и надвор од теренот, што го докажува повеќе од една деценија. Најдобриот тенисер на планетата е единствениот играч кој помогна во три различни земји за време на пандемијата на коронавирус. Српскиот тенисер е единствениот човек од светот на спортот кој во овие тестирани времиња …

Повеќе »

(ФОТО) На ова семејство му треба нашата помош за достоинствен живот: Секој може да придонесе за достоинствен живот на семејството Јованови од село Миравци!

„ПРИЈАТЕЛИ, ПРОЧИТАЈТЕ И СПОДЕЛЕТЕ! Ова се Горан и Марина Јованови, со нивните деца Цветанка и Давид. Тие живеат во с. Миравци. На Горан пред нешто помалку од година дена му е ампутирана ногата заради компликации од дијабетес. Состојбата со другата нога исто така не е добра. Неговата сопруга работи во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛУЃЕ СО ДОБРО СРЦЕ: Дворот на оваа старица бил полн со ѓубре, а потоа вистината излегла на виделина!

Дворот на оваа старица бил полн со ѓубре за што морала да плати казна. Нејзините роднини и го влошиле животот… Агнес Мејплс секогаш мислела дека нејзините роднини ќе се грижат за неа кога ќе остари. Но, тие го влошиле нејзиниот живот. Кога еден член на семејството ја прашал Агнес, која …

Повеќе »

На малечкиот Василиј му треба нашата љубов: Да му помогнеме да почне да го живее своето детство!

Да помогнеме сите во оваа борба. Да се сплотиме и да подадеме раце и сите заедно да помогнеме бидејќи малото бебе по име Василиј заслужува да замине во својот топол дом каде го чекаат неговите родители мајката Емилија и таткото Христијан… Колку чини човечкиот живот? Колку чини животот на едно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицаец спасил живот на бебе (три недели) кое се гушело

Американскиот полицаец Камерон Макијевски спасил бебе старо само три недели, кое се задушувало. Девојчето почнало да се гуши откако пиело млеко, а полицаецот и го спасил животот со брза реакција, пред шокираните родители. Сето тоа се случило во понеделникот во 22:45 часот по локално време кога полициски службеник пристигнал во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругот ја напуштил откако добила 40% изгореници на лицето и телото: Но, не го очекувал нејзиното ГОЛЕМО враќање!

Сопругот ја напуштил својата млада сопруга по тешката несреќа кога доживеала тешки изгореници на лицето и телото, но таа се вратила. На 30.09.2016 година, Кортни Валдон имала голема несреќа. Пожарот за време на кампирањето ја зафатил нејзината облека и тело и многу ја повредил. Нејзиниот сопруг отишол да додаде бензин …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит и Ангелина Џоли ги закопале „воените секири“: „Поради децата побаравме стручна помош, мораме да бидеме родители!“

Поранешните сопружници биле принудени да побараат стручна помош и за доброто на нивните деца… Според извештаите на странските медиуми, Бред Пит и Ангелина Џоли успеале да најдат минимум договор за нешто и решиле да побараат помош од психотерапевт за тоа како заедно да учествуваат во одгледувањето и воспитувањето на нивните …

Повеќе »

КОГА ЌЕ ТЕ СНАЈДЕ МАКА СЕ БАРА И РЕШЕНИЕ: „Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија!“

Пост на Александар Атанасовски… „На 14 февруари пред две години и се јавив на мајка ми да и честитам роденден. Секогаш била весела на тој ден, но тогаш беше различна. Ја прашав што се случува и ми кажа. Кај сестра ми се појави нешто на седалната коска, циста или нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСТАПКА ЗА ПРИМЕР: Му помогнал на противникот да победи – Прашање на вредности!

„Мојот сон е дека еден ден можеме да имаме општествен живот заснован на почит и вистина“ Во трка на 3000м. стиплчес, Абел Мутаи, спортист од Кенија, бил на само неколку метри од финишот кога, збунет од знаците, помислил дека ја завршил трката и застанал. Шпанскиот атлетичар Иван Фернандез Анаја бил …

Повеќе »