(ВИДЕО) Однесувањето на младоженецот на свадбата ги изненадило гостите :„Не беше ниту место ниту време за тоа“

Коментарите се поделени
Снимка од свадба, која треба да биде еден од најсреќните денови во животот на еден емотивен пар, изненадила многумина, додека други ги налутила.
Имено, додека младоженецот бил покрај својата идна сопруга во црквата, тој решил да направи нешто неочекувано.
Кога требало да и го каже „судбоносното ДА“ на својата идна сопруга, го извадил телефонот од џебот и на свадбената веселба покажа екран на кој пишувало:
„Помош“, пишувало на телефонот на младоженецот на свадбата.
Додека едни го сфатиле овој гест на младоженецот како несолена шега, други ја сожалиле невестата кон која, како што веруваат, однесувањето на нејзиниот иден сопруг на денот на нивната венчавка не било соодветно.

@mrjexer


Wedding day blues!!!

♬ original sound – Mike Resendez999


„Можам да разберам дека сакаше да се пошегува, но ова едноставно не беше место или време за тоа. Ако ми направи нешто такво, ќе ми го скрши срцето“.
Секако, не е познато каква била реакцијата на младата жена кога го видела видеото од TikTok. Како и да е, венчавката сигурно ќе остане запаметена по ситуацијата која предизвика лавина негативни коментари на социјалните мрежи.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ГОВОРОТ НА ТЕЛОТО ОТКРИВА СЕ: Погледнете кои гестови ги користат мажите кога се заљубени, а кои гестови мажите кога не се заинтересирани

Препознајте ги скриените сигнали испратени од личноста што ви се допаѓа Некои врски едноставно започнуваат …