Tag Archives: младоженец

(ВИДЕО) Српска свадба станала хит откако младоженецот направил вистински хаос

„Господин во душа. За секоја пофалба. Не само она монотоно „Да“, така треба – да се разбие малку монотонија во тој ден. Бидете среќни цел живот како на ова видео, пишувале корисниците на социјалните мрежи под видеото. Една српска свадба овие денови станала хит на социјалните мрежи. Кога матичарката го …

Повеќе »

(ФОТО) Младоженец и’ на поќерката и напишал завет поради кој сите се расплакале – дури и’ оние со најтврди срца

Џими Гизонди сосема неочекувано станали интернет сензација благодарение на заветите што ги прочитал на неговата свадба. Тој и неговата вереница Келси се венчале на фарма во Пиперсвил во Пенсилванија, а покрај тоа што направил завет за својата ново сопруга, младоженецот исто така подготвил и посвета на својата поќерка Оливија.Со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младоженецот мислел дека го чека романтична фотографирање, а потоа почнал да плаче од смеа!

Били Хант нервозно чекал да ја види својата идна сопруга Сали. Тие имале професионална фотосесија закажана во пресрет на големиот ден, но потоа се случило нешто смислил „шега“ што го натерала младоженецот да се смее до солзи. Погледнете што се случи

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИЈАТЕЛ ГО ПОВИКАЛ ДА МУ БИДЕ КУМ НА ВЕНЧАВКА: Се шокирал кога ја видел невестата!

Кога Пол Шопрони дошол на венчавката на неговиот пријател каде требало да биде кум, не знаел дека го чека најголемото изненадување во неговиот живот. Поточно, се покажало дека тоа не е свадба на неговиот пријател, туку негова, а тој тоа го сфатил дури во моментот кога неговата девојка Алеша Пилава …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ШОКИРАЛ НЕВЕСТАТА: Не можеле да веруваат со што младоженецот пристигнал на свадба!

Еден младоженец од британски Бирмингем на својата свадба дошол возејќи се на тенк, со што успеал да ги изненади сите гости но и својата невеста. Јаз Јохнгир (25) на свадбата се довезол стоејќи на тенк кој го следел конвој од скапи автомобили, вклучувајќи Бентли, Ламборџини и Ролс Ројсови. My man …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографи од венчавки откриваат кои детали на свадбата откриваат дали двојката ќе се разведе!

Венчавката е незамислива без фотограф. Покрај младенците, кумовите и сватовите и матичар, тие се составен дел на секоја венчавка, поради што со тек на време стануваат вистински експерти за врски. Поради тоа е сосема разбирливо кога еден корисник на Reddit во групата поставил фотографии од венчавка, а се однесуваат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спремен за бричење: Младоженец во Богородица

Секое место си има адети особено оние за свадба, но вакво сигурно не сте виделе… Во село Богородица имаат специфичен адет за бричење на младоженецот…Го седнале на столче, нозете во корито, валкан, не може повеќе, ќе го бричат…И на крај ќе го тушираат… Вакво нешто немаме видено за некој друг …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цела сала плачела, па и тој:Младоженецот и го свртел грбот на невестата и открил дека неговото срце припаѓа на друга!

На една венчавка во Португалија младоженецот решил да проговори и да се обрати на лицето кое го сака. Биле во брак или не, сите добро знаеме како треба да изгледа венчавката – се собираат званици, младоженецот и невестата застануваат пред матичарот, тој раскажува шти има и тогаш им се обраќа …

Повеќе »