Tag Archives: помош

(ВИДЕО) Снимка која ја замрзнува крвта во вените: Момчето се шетало со мајка си и паднало во шахта

ВИДЕОТО од неочекуваниот инцидент стана вирално. Имено, за време на вообичаената прошетка со мајка си, разиграното момче згазнало на капакот од шахтата, кој веднаш се превртел, а малиот паднал внатре. Преплашената мајка се фрлила на подот, го подигнала капакот и со раце посегнала по малото синче. Случајните минувачи дошле на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младоженец со својата урнебесна шега предизвикал поделени реакции

Обична свадба станала сè само не обична кога младоженецот им покажал на свадбарите што има во рака. Мајк Ресендез го снимил младоженецот и го објавил видеото на социјалните мрежи, каде поради неговиот потег „полуделе“ повеќе од 20. милиони луѓе. На таа снимка се гледа младоженецот, непосредно пред свадбата, пред олтарот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОМОШ – „Лук Скајвокер“ испратил 500 беспилотни летала ВО УКРАИНА – Марк Хамил: „Тие одлучуваат за исходот на војната!“

Американскиот актер Марк Хамил (71), кој се прослави со улогата на Лук Скајвокер во серијата „Војна на ѕвездите“, минатиот месец испратил повеќе од 500. дронови во Украина, што се покажало како еден од главните фактори во војната со Русија што трае скоро осум месеци. Во гостувањето на радиото Блумберг, Хамил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена се породила ВО ЛИФТ во нејзината зграда: Објавено видео од НАДЗОРНА КАМЕРА од лифтот, проговорил и таткото…

Дебора Битар од Бразил се породила во лифтот на зградата во која живее, а целото породување го снимила надзорна камера. Кон крајот на минатиот месец почувствувала силни контракции кога била дома, па веднаш се подготвила да оди во најблиската болница. Сепак, планот не одел како што мислела… Дебора го родила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО: Кралски гардист паднал покрај ковчегот на кралицата Елизабета во Вестминстерската сала

За време на 24-часовното бдеење, кралски гардист паднал пред ковчегот на британската кралица Елизабета Втора додека членовите на јавноста оддавале почит. Додека стоел на само неколку метри од ковчегот на кралицата во Вестминстерската сала, чуварот најпрво се тетерави, но брзо се фати да не падне и се вратил на своето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како претседателот на Белорусија, Лукашенко, ќе помогне Европа „да не се смрзне зимава“?

„Пул первого“ објавил видео, кое на Твитер го сподели „Мочање од ќерамиди“ а во кое се гледа како претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, се подготвува да и помогне на Европа да не се смрзне зимава, бидејќи нели сме браќа, но со надеж дека еден ден и Еропа ќе им помогне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Баба (98) била заробена во поплавена куќа, спасена е со помош на Фејсбук

Благодарение на социјалните мрежи спасен е животот на 98-годишна баба од Кентаки чиј дом бил целосно уништен во поплава со епски размери. Г-ѓа Амбурги се обидела да повика помош, но никој не одговорил, изјавила нејзината внука Миси Кровети. Како што се гледа на сликата, бабата седела во спалната соба која …

Повеќе »

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!Борбата за младиот Јани Иванов кому одморот во Грција му се претворил во пекол продолжува – воведени се и телефонски броеви преку Телеком и А1 преку кои може да се помогне… Драги хумани …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕЈВИД БЕКАМ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА НА МАЖИТЕ: Воодушеви со еден потег! Не е ни чудо што 23. години е во брак со Викторија!

Дејвид Бекам покажа дека е вистински џентлмен, Викторија е вљубена во него со голема причина…Дејвид и Викторија Бекам на почетокот на јули ја прославија 23-годишнината од бракот. Тие двајца заедно уживаат во магијата на летото, а ја воодушевуваат јавноста со своите фотографии.Судејќи по фотографиите, нивната љубов сè уште цвета. Викторија …

Повеќе »