Tag Archives: помош

(ФОТО) Поранешна медицинска сестра очајна: „Купете ги моите голи слики, татко ми умира“

Манекенката Нејлин Ешли (33) открила дека ги продава своите разголени фотографии за да му пружи најдобра можна нега на својот болен татко. View this post on Instagram A post shared by 𝐍 𝐄 𝐘 𝐋 𝐄 𝐄 𝐍 🦋𝐀 𝐒 𝐇 𝐋 𝐄 𝐘 (@neyleenashley) Инфлуенсерката од Флорида редовно ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАСТИТЕ СЕ СТИШУВААТ – БРЕД ПИТ СО ШМЕКЕРСКИ ПОТЕГ ПОВТОРНО ЈА КУПИЛ АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Актерката е воодушевена од тоа што го направил – се’ за доброто на нивните деца

Актерот Бред Пит и Анџелина Џоли до раскинувањето беа едни од омилените светски познати парови и тоа во не баш добри односи. Некогаш најхармоничен пар со години се бореше по судовите за старателството над децата и поделбата на имотот. Токму поради оваа причина, изненадува фактот што Анџелина е воодушевена, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Потрагата по Мартин продолжи: Братот, Горан, бара помош од секој за било каква информација – СПОДЕЛУВАЈТЕ!

И покрај стравот дека потрагата по Мартин ќе прекине таа сепак продолжи, на барање на македонското МНР. Неговиот брат Горан на својот профил на Фејсбук повторно побара помош од сите македонски граѓани кои во моментов се во тој регион на Грција: „Ова е слика направена од денот на исчезнувањето на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХУМАНИ ЛУЃЕ И ГОЛЕМА КАМПАЊА – Собрале повеќе од 300. илјади долари за вработен во „Бургер Кинг“ кој таму работи 27. години

Луѓето собраа повеќе од 300.000 долари преку кампањата GoFundMe за Кевин Форд, вработен во Бургер Кинг во Лас Вегас, кој работи таму 27. години. Вирално стана видеото на кое се гледа како неговите работодавци го наградиле за неговата посветеност на компанијата. Имено, во чантата имало чоколадни решетки на Рис, чаша …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Имав нијанса на кожа како орангутан“! Сакала исончан тен, а сега моли за помош

Лажниот исончан тен за многу луѓе е спас. Поради тоа, можете да добиете прекрасен исончан тен за само неколку моменти, без да мора да се пржите на сонце со часови. Ова звучи одлично, но што се случува кога ќе претерате со кремите за самопотемнување? @catherinekayrny OMG SEND HELP IM MEANT …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ПЕСНАТА „2STEP“ – Ед Ширан објави музичко видео снимено во Украина пред руската инвазија

Британската поп ѕвезда Ед Ширан откри дека го снимил својот најнов спот во Киев, главниот град на Украина, само неколку дена пред Русија да ја нападне земјата. Пејачот и текстописец во петокот наутро на својот официјален канал на Јутјуб објави видео за песната „2step“, во која соработуваше со раперот Лил …

Повеќе »

ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ – Ракавиците на Владимир Кличко продадени на аукција за помош на Украинците

Своите ракавици ги понудил и братот на Кличко, градоначалникот на Киев и поранешен боксер Виталиј Кличко, а аукцијата трае до 18 април. Во Германија, аукциите се еден начин да се собере помош за Украинците – така боксерските ракавици на поранешниот светски шампион Владимир Кличко се продадени за 4.545 евра. Своите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето не престануваат да ја фалат Лејди Гага за она што го направила на Греми наградите

ЛЕДИ ГАГА воодушевила многумина со својот настап на синоќешното доделување на Греми наградите. Додека пејачката Солана Имани Роу, попозната како СЗА, излезе на сцената за да ја прими наградата, Гага дошла да и помогне. Имено, СЗА пристигна во фустан со долг превез од тул кој се заплеткал додека одла кон …

Повеќе »

СТРАДАЊЕ – Да им помогнеме на Светлана и нејзиното дете да почнат достоинствен живот!

Сакам да побарам помош од СИТЕ вас за моја блиска пријателка. На кратко, најголемиот проблем започнува 2009. година кога Светлана Георгиевска е исфрлена на улица, и тоа со детето, од страна на свекрвата и помалиот девер, откако нејзиниот маж ненадејно починал од срцев удар. Од 2009. година и до ден …

Повеќе »