Tag Archives: помош

(ФОТО) Важно предупредување во Грција: Поради пожарите на сите на мобилен итно им стасала оваа порака!

Сите граѓани и туристи кои се во Грција синоќа добиле СМС предупредување за пожарите. Пораката не треба да предизвикува паника кај граѓаните и туристите, туку напротив, да ги доведе до поголема претпазливост! Поради екстремно високите температури во наредните денови, исто така, ќе има високи ризици од пожар во многу области …

Повеќе »

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО: Потребни сме и на Марија! Да не ја оставиме самохраната мајка на половина пат!

Да не ја оставиме на пола пат. Половина од паричните средства се собрани, ајде заедно да ја собереме и другата половина, да покажеме дека како и секогаш кога е потребно сме тука, дека сме хумани и со големо срце. Нашите 100 денари за Марија живот значат. Доколку не сте во …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАБОТНА ПРОСЛАВА: На 40. роденден на војвотката се појавила и фотографија од ќерката Лилибет Дајана…

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни. Во видеото, кое таа го објави на профилот на Фондацијата Archewell, на Инстаграм, Меган ја …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ЛУЃЕ: Помагајќи и на оваа самохрана мајка му помагаме и на нејзиниот син кој потполно зависи од неа!

Таа е посебна мајка,мајка која се ќе направи за своето дете со посебни потреби,ТАА Е МАРИЈА МАНЧЕВА!! Марија Манчева е самохрана мајка, мајка која неможе никогаш да го остави своето дете со посебни потреби Теодор кое боледува од Вест синдром. Мајка на која животот и удрил многу шамари,но таа сепак …

Повеќе »

Што е всушнот RNK вакцина која треба да ја примаме како 3. доза?

Експертските комитети за имунизација се почесто препорачуваат да се даде трета доза од вакцината против корона, истакнувајќи дека третата доза треба да биде вакцината RNK. Затоа, добро е да се потсетиме што се всушност RNK вакцините. Според изјавите на експертите, третата доза на вакцина против корона треба да дојде најмалку …

Повеќе »

Опасната Helicobacter pylori се убива со ПРИРОДНИ ПРЕПАРАТИ: Три природни масла кои ќе ви го олеснат животот

Докажано е дека маслиновото масло, високо квалитетно и ладно цедено, уништува бактерии кои станале отпорни на антибиотици… Инфекцијата со хеликобактери пилори ги придружува луѓето илјадници години, населувајќи ги органите што служат за внес и варење на храната, првенствено на желудникот и усната шуплина. Она што е особено опасно е фактот …

Повеќе »

Совети за ментално здравје стари 400 години: Две работи се издвојувале

Приказни за здравјето на кои малку заборавивме. Роберт Бартон бил британски свештеник и академик кој во 1621 година го објави своето најпознато дело „Анатомијата на меланхолијата“, во кое ја објаснил улогата на оваа емоција во расположението на човекот. Бидејќи и самиот често доживувал меланхолични моменти, тој многу добро го познавал …

Повеќе »

ВИСТИНСКА БАБА – ТЕШТАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ ДОШЛА ВО ДОЛГА ПОСЕТА: Дорија има добра ПРИЧИНА за тоа и не и е ПРВ ПАТ!

Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд (64), се преселила во калифорнискиот дом на војводата и војвотката од Сасекс за да им помогне по раѓањето на нивната ќерка.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Дорија е пресреќна со доаѓањето на нејзината внука …

Повеќе »

Кога ќе добиете вирус ОВОЈ витамин може повеќе да ви ОДМОГНЕ отколку да помогне!

Витаминот Ц и цинк не им помагаат на заразените со вирусот и ковид. Витамин Ц и цинк, дури и во високи дози, не можат да помогнат во борбата против ковидот, е извештајот за првото рандомизирано клиничко испитување за тестирање на два додатоци под медицински надзор. Овој наод е објавен на …

Повеќе »