Tag Archives: помош

(ВИДЕО) ПЕЕЛА ЗА УБИСТВОТО НА БИВШИОТ – Луѓето по бизарното видео загрижени за Шакира: „Ова не е смешно, и треба помош!“

Пејачката Шакира објави малку бизарно видео за Валентин оваа година во кое пее за тоа… Облечена целосно во црно и со џогер во раката, Шакира ја исчистила кујната според текстот на песната „Kill Bill“ на американската кантавтор SZA, во која тема е девојката Невеста и нејзината желба да го убие …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ ПИШУВА РОМАНИ – Се заљубила во бездомник: И ги одбил парите – денес имаат деца!

ЈАСМИН Гроган се заљубила во бездомникот Макаули Мурки кога го видела пред супермаркет. Таа решила да му понуди пари, но тој одбил. Наместо тоа, тој се понудил да и помогне со торбата што ја носела, пишува Дејли Стар. – Еден ден сретнав бездомник во супермаркет. Му понудив пари, но тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНА ЖИВА ЗАКОПАНА ОБЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА: Хорор по земјотресот, луѓе заробени во урнатините НА ТВИТЕР МОЛАТ ЗА ПОМОШ

Разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ги погоди Турција и северозападна Сирија рано утринава, при што загинаа повеќе од илјада луѓе (точната бројка засега се движи околу 1500 лица), а повеќе од 2.000 биле повредени при уривање на згради ширум регионот. Граѓаните на Турција, кои останале …

Повеќе »

Црвен крст на РСМ: Помош на настраданото население погодено од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија

Силниот катастрофален земјотрес од 7,8 степени според Рихтеровата скала кој на 06 февруари 2023 година ги погоди Турција и Сирија предизвика големи материјални штети, повредени и човечки загуби. Црвениот крст на Република Северна Македонија изразува длабоко жалење и искрено сочувство до народот во Турција и Сирија за жртвите од страотниот земјотрес. …

Повеќе »

(ВИДЕО) РЕТКО ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР – Познатиот јутјубер MrBeast овозможил 1.000 слепи луѓе да прогледаат, ги снимил нивните реакции

Суперѕвездата на YouTube, Mr Beast, го направил светот подобро место за најмалку 1.000 луѓе, откако платил за операции на катаракта кои им го вратија видот. Тој тоа го објави во саботата во своето видео на YouTube, велејќи „Лечиме слепило на 1.000 луѓе“, а видеото за 24 часа достигна повеќе од …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО МОЖЕ ДА УЖИВА – Продавач на Walmart се пензионирал на 83 години, заедницата на TikTok собрала 100.000 долари

Американскиот ветеран и продавач на Walmart, Ворен Мерион од Камберленд, Мериленд конечно се пензионирал откако добил чек од 108.682 долари од заедницата на ТикТок. Кампањата GoFundMe ја започнал Рори Мекарти, бизнисмен кој има голем број следбеници на TikTok. Тој објавил клип со Мерион во декември, кој собра повеќе од 3 …

Повеќе »

ХУМАНОСТА ПОБЕДУВА – Марко почна со терапија во Франција: „Верувам дека на крајот на денот сè ќе биде добро“

Марко Здравковски има 25 години и боледува од канцер, а веќе некој период трае акција за собирање на средства за да се лекува во странство. – Би сакал да ве известам дека конечно почнав со потребната терапија во Франција. Ви благодарам на сите вас кои одвоивте време и средства за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од новогодишната ноќ: Човек лази по тротоар, салва од осуди

Со денови кружи снимка од новогодишната ноќ на која се гледа како маж ползи преку пешачки премин. Сите се нафрлиле на луѓето кои го снимиле. На социјалните мрежи е објавено видео снимено во близина на Фонтаната во Нов Белград. На него се гледа како маж ја преминува улицата на пешачки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКАНТНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – ТАТКО ПРОНАЈДЕН ПРЕКУ СЛИКИ НА ФЕЈСБУК: Не знаела дали е жив, објавила фотографија од детството, па следел шок…

Брајан Ротери (83) изгубил секаква надеж дека некогаш ќе ја види својата ќерка Џули Лунд (58) со која изгубил контакт кога била бебе. Сè се променило кога Џули објавила стара фотографија од своето детство во група на Фејсбук. „Дали некој го препознава семејството на оваа слика? Јас сум бебето во …

Повеќе »