(ФОТО) Лејди Гага и Хоакин Феникс спасиле колега на снимањето на филмот „Џокер“

На новите фотографии од снимањето на продолжението на Џокер Лејди Гага и Хоакин Феникс се прикажани додека пристигнуваат во помош на колега на сет за време на снимањето на култните скали во Бронкс.


Пејачката била облечена и нашминкана како Харли Квин во моментот кога инцидентот се случил на скалите во Бронкс. Лејди Гага и Феникс биле на половина пат на сцената кога еден од членовите на тимот се сопнал од оградата и паднал. Човекот се чини дека не бил потешко повреден. Несреќата ги навела Гага и Феникс да ја паузираат сцената и да му помогнат на човекот да се искачи на главните скали пред да продолжи снимањето.

This image has an empty alt attribute; its file name is lejdi-gaga-i-feniks-1-682x1024.jpg


Продолжувањето на критички пофалуваниот „Џокер“ го режира Тод Филипс, кој исто така напишал сценарио со Скот Силвер. Гага игра верзија на лик од DC Comics, Харли Квин, психијатарка која се фаќа во костец со злобните патишта на Џокер, пренесува Variety.


Маргот Роби порано ја глумеше Харли Квин во филмовите Suicide Squad и Birds of Prey, а Кејли Куоко позајми глас во анимираната серија „Харли Квин“ на ХБО Макс.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоцијата на „Координати на болката“ – збирка поезија на Александра Спасеска

Вечерва со почеток во 19:00 часот во дворчето на кафе-книжарницата „Илика“ ќе биде промовирана збирката …