Tag Archives: помош

Сашко Богески го убил крадецот што провалил во неговиот стан: На судот и’ снимката од неговата жена која ја моли полицијата за помош

Сашко Богески кој во мај 2013. година во својот стан во Белград го уби провалникот Владимир Маниќ, вчера пред Вишиот суд во Белград останал при својата одбрана дека таа ноќ само се обидел да го заштити своето семејство и себе. Да потсетиме, во завршната фаза од судењето, покрај изнесувањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Откриен идентитетот на херојот, од масакрот од Лас Вегас, кој го воодушеви светот

Некои супер херои не носат маски, овој млад човек е фотографиран за време на најдраматичниот напад во Лас Вегас, а за многу кратко време станал херој низ целиот свет. Додека куршуми летаа на сите страни овој херој легнал на земја врз една девојка се’ со цел да ја заштити, а …

Повеќе »