Tag Archives: мајка

МАЈЧИНА ЉУБОВ: Мајка засадила два милиони стебла за да ја исполни последната желба на својот син

Пред да загине, кинескиот студент Јанг и кажал на својата мајка дека сака да се врати дома од студиите во Јапонија и да засади цела шума. Тој бил загрижен за еколошкиот проблем на неговата земја и сакал да смени нешто таму. Бидејќи живееле во дел од Кина каде доминирала пустината …

Повеќе »

Јелена Јованова Периќ во модна соработка со гламурозниот бренд Pinko!

По добивањето на најважната животна улога – станувањето мајка, Јелена се враќа на сцената! Талентираната актерка, најпозната по нејзината актуелна улога во серијалот Преспав, е дел од најновата кампања на луксузниот италијански бренд Pinko. Кампањата ја претставува во нејзиното најдобро светло, како храбра, самоуверена и гламурозна дама која е подготвена …

Повеќе »

НАЈУБАВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ – ВИДЕО ШТО ЌЕ ВЕ ТРОГНЕ: Мајката секогаш го препознава своето дете!

Еден син решил да ја изненади својата мајка откако порано пристигнал дома од војска и ја чека пред нејзината работа, а му помогнале неговиот татко и дедо кои ја снимија реакцијата на трогната мајка и ова прекрасно видео... Врската помеѓу мајката и детето е посебна, таа не праекинува дури и …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за љубов на ќерката и нејзината среќа: 51. годишна баба си го родила внучето!

51-годишната Џули Ловинг си го родила внучето. Имено, оваа жена се согласила да биде сурогат мајка на нејзината ќерка Брен Локвуд, откако не успеала да остане бремена. Среќната вест Брен ја објави на Инстаграм.   View this post on Instagram   ⁣ ᴡᴇʟᴄᴏᴍɪɴɢ ᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴡᴏʀʟᴅ…⁣ ⁣ 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆𝒕𝒕𝒆 𝑳𝒐𝒄𝒌𝒘𝒐𝒐𝒅⁣ …

Повеќе »

ЧЕСНО ИЗВИНУВАЊЕ – Гестот на оваа мајка го воодушевил регионот: „Извини сине што не верував дека ќе ја видам твојата диплома!“

Фотографијата на денот ни доаѓа од Нови Сад, каде една мајка се обидела на многу оригинален начин да му се извини на своето дете за недостатокот на верба во него. „Извини, синко, не верував дека ќе ја видам твојата диплома“, стои на транспарент кој го држат две девојки на паркингот …

Повеќе »

10 болести кои ги наследуваме од мајката: Тука ништо не можеме освен превенција!

Лекарите ќе ви кажат дека е подобро од мајката да сте наследиле пари отколку болест, но генетиката е чудо… Нашите гени не ги одредуваат само изгледот и карактерните особини туку и слабостите ан организмот, односно склоност кон одредениз аболувања. На пример, дури и причина за депресија или несоница не мора …

Повеќе »

(ФОТО) Четворки пред и после породувањето: И’ раце и’ срце полно „медењаци“

Блогерката Линдзи Хеј по два спонтани абортуси останала бремена со четворки и го споделила своето искуство и среќа на Инстаграм. Неверојатно е како оваа мала жена ја покажа својата бременост и роди здрави деца Откако доживеала неколку спонтани абортуси, Линдзи Хеј не можела да поверува кога дознала дека е бремена …

Повеќе »

(ФОТО) Кучка донела на свет младенче со зелено крзно

Италијанскиот фармер Кристијан Малочи не можел да им верува на своите очи кога една од неговите осум кучиња родила кученце со зелено крзно. Малото куче, веднаш наречено Фистацио, било дел од легло од пет кучиња родени на 9. октомври – сите со бело крзно, иста боја како и нивната мајка. …

Повеќе »

СРАМОТА – ПОРАДИ ВИРУС ИТАЛИЈАНКА ИЗБЕГАЛА ОД СВОЕТО ДЕТЕ: Бебето кое поради корона мајката го напуштила се опоравило во болница

Мајката која ја однесе својата ќерка во болница откако бебето се разболело од КОВИД-19 го оставила детето. Бидејќи таа не одговарала на повиците на медицинскиот персонал, полицијата тргнала во потрага по неа. Жената и нејзиното новородено дете минатата недела дошле во болница во Палермо, Италија, и по тестирањето на вирусот …

Повеќе »