Tag Archives: мајка

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка ја пробала провокативната облека на мајка си од младоста: „Каде си го носела ова? Погледнете како реагирала оваа мајка…

Девојките отсекогаш сакале да ги имитираат своите мајки во текот на нивното детство, сакајќи да пораснат што е можно побрзо. На една група мајки тоа им есимпатично, додека други не сакаа нивните девојчиња да се идентификуваат со нив од тинејџерските години. Така, една девојка објави видео на својот TikTok профил …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка открила суптилни симптоми кои довеле до дијагноза на дијабетес кај дете

МИНАТАТА пролет, двегодишната Лејла Хеншен испила многу вода. Нејзината мајка, Ешли Хеншен, на почетокот се запрашала дали нејзината ќерка е толку жедна поради жештината. „Таа испиваше две чаши вода. Нејзините пелени беа постојано мокри. Ќе и ја сменивме пелената и за 30 минути беше полна. Имаше 22. месеци, па беше …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА – Провокативното издание на ќерката на Мадона ја надминува секоја мерка

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (26) присуствувала на отворањето на изложбата Mugler Couturissima во Њујорк и она што можеме да го кажеме е дека Мадона дефинитивно доби достоен наследник. Лоурдес успеала да привлече внимание покажувајќи ја неизбричената пазува, давајќи проблематични изјави под дејство на алкохол и дискутабилни комбинации на облека. …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЈКА ВО МАРКЕТ ЗЕМАЛА ПОГРЕШНО ДЕТЕ, А ПОТОА НАСТАНАЛ ХАОС: 18милиони луѓе го виделе ова видео и НЕ ВЕРУВААТ што гледаат!

Сите мајки знаат дека родителството понекогаш е навистина тешко. Од мајките се очекува да прават, да кажат и да запомнат толку многу што понекогаш е премногу за нив. Сетете се на последниот пат кога сте отишле во супермаркет, колку задачи требало да направите а колку малку време сте имале. Сега …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која ја замрзнува крвта во вените: Момчето се шетало со мајка си и паднало во шахта

ВИДЕОТО од неочекуваниот инцидент стана вирално. Имено, за време на вообичаената прошетка со мајка си, разиграното момче згазнало на капакот од шахтата, кој веднаш се превртел, а малиот паднал внатре. Преплашената мајка се фрлила на подот, го подигнала капакот и со раце посегнала по малото синче. Случајните минувачи дошле на …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ СЕ ИСТ ДЕН И ВО ИСТ ЧАС ПРЕД 25. ГОДИНИ: Луѓето се во шок кога ќе слушнат што се крие зад нивниот изглед

Сестрите близначки привлекуваат огромно внимание бидејќи не личат една на друга, а луѓето не можат да веруваат дека се потполна спротивност. Луси и Марија Ајлмер се родени во 1997. година како близначки. Сепак, од моментот на раѓање привлекуваат големо внимание и предизвикуваат мешаница каде и да се појават поради фактот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката на оваа мајка (30) ГИ ВООДУШЕВИ социјалните мрежи: Со гордост ги покажува промените на своето тело по породувањето!

Триесетгодишната Кес привлече големо внимание на ТикТок откако објави видео како изгледа нејзиното тело по породувањето. Таа е горда на своите несовршености. @altmomnextdoor88 #fyp #foryou #foryoupage #tattoo #hotmom #mombod ♬ sonido original – Mechy Love ❤ Имено, таа на ТикТок објави видео на кое се гледа како позира во широка …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка со урнебесни илустрации го покажала животот со децата, ќе ве насмее до солзи

МАРИЈА ГОРБУНОВА е талентирана руска уметница и мајка на две деца која на својот Инстаграм профил објавува хумористични илустрации за родителството кои станаа вирален хит. Како што вели и самата, нејзините деца постојано ја инспирираат, поради што станале инспирација за создавање нови дела кои ќе ве насмеат до солзи. Не …

Повеќе »