Tag Archives: мајка

(ФОТО) Несреќа во пресрет на свадбената прослава на Бен Афлек и Џенифер Лопез

Џенифер Лопез и Бен Афлек викендов ќе имаат свадбена веселба, а непосредно пред пробната вечера се случила мала несреќа. Пред речиси еден месец Џенифер Лопез и Бен Афлек се заколнаа на својата вечна љубов во Лас Вегас, а сега одлучија да направат свадбена веселба за своите најблиски која ќе трае …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар за да го откријат полот на бебето ангажирал танчерки на шипка

Забавите за откривање на полот на неродените деца станаа тема на разговор. Луѓето организираат огномети и концерти за семејството и пријателите, а потоа им откриваат дали детето што го очекуваат ќе биде момче или девојче. Но, дали некогаш сте виделе откривање на полот со танц на шипка? Оваа недела, видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВА ПРИКАЗНА – Сакала да стане калуѓерка, НО ЈА УБЕДИЛЕ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ: Дочекала 100. правнуци пред нејзиниот јубилеен роденден!

Маргарит Кулер (99) од Пенсилванија добила специјален подарок пред својот 100-ти роденден – нејзиниот 100-ти правнук. Правнукот на Маргарита Вилијам Кулер е именуван по починатиот сопруг на Маргарит Кулер. Она што е интересно е што Маргарит скоро и не се решила да основа големо семејство затоа што на почетокот сакала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка е нападната затоа што го подложила 6-месечниот син на ласерско лекување: „Тоа е за негово добро!“

Мајка на две деца, Брук била принудена да ја брани својата одлука да се подложи на ласерски третман за нејзиното 6-месечно дете, откако ја споделила својата приказна со корисниците на TikTok. Имено, Брук открила дека на нејзиниот помлад син Кингсли му бил дијагностициран Стурџ-Вебер синдром, невролошко пореметување кое предизвикало глауком …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПОРОДИЛА МАРИЈА ШАРАПОВА: Две недели ова го криеше од јавноста, а само какво име избрала за детето…

Поранешната женска тениска ѕвезда Марија Шарапова стана мајка. Познатата Русинка веќе две години е во среќен брак. Од 2018. година Шарапова е во врска со британскиот бизнисмен Александар Гилс, со кој се сврши во декември 2020. година. Во април 2022. година, парот објави дека го чека своето прво дете, а …

Повеќе »

Русинка го продала својот новороден син за 3.600 долари за да плати за операција на носот

Немилосрдна Русинка е уапсена затоа што го продала своето новороденче за 3.600 долари за да плати за операција на носот. 33-годишната жена, чие име руските медиуми не го открија, била приведена на крајот на мај под обвинение за трговија со луѓе, пишува „Daily Mail“. Мајката наводно го родила момчето на …

Повеќе »

ЉУБОВ НА МАЈКА – Пред нејзината смрт, мајката му оставила на својот син подароци и пораки за следните десет родендени

Италијанката Лаура Лонзи знаела дека ќе умре од рак, а во последните денови решила да покаже како мајчинската љубов може да живее и по смртта. Оваа 37-годишна учителка во основно училиште сакала да остави силно влијание врз животот на нејзиниот тригодишен син Томас, па избрала подароци за неговите следни десет …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

(ФОТО) „Некст Тајм“ го промовираа новиот албум: „Го посветуваме на нашите две мајки“

Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот најнов албум кој носи наслов „Мајка“. На албумот се наоѓаат девет композиции, од кои повеќето веќе познати, а три од нив сосема нови, плус уште една …

Повеќе »