(ФОТО) СЕ ПОРОДИЛА МАРИЈА ШАРАПОВА: Две недели ова го криеше од јавноста, а само какво име избрала за детето…

Поранешната женска тениска ѕвезда Марија Шарапова стана мајка.
Познатата Русинка веќе две години е во среќен брак.
Од 2018. година Шарапова е во врска со британскиот бизнисмен Александар Гилс, со кој се сврши во декември 2020. година.
Во април 2022. година, парот објави дека го чека своето прво дете, а овој петок, на 15. јули, Шарапова открила дека родила син на првиот ден од јули, односно пред две недели.

Неговото име е Теодор, што не е реткост дури ни во Македонија.
– Најубавиот, најпредизвикувачкиот и најголемиот подарок што можеше да го добие нашето мало семејство – порача „Маша“ на Инстаграм.


Потекло на името Теодор
Самото име Теодор, инаку, потекнува од времето на античките Грци.
Тоа е комбинација од зборот „teos“, што значи „Бог“, односно „doron“ – „дар“, а името значи „дар од Бога“.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на Нико Нестор – основоположникот на македонското маратонско пливање и првиот Македонец што го преплива Ла Манш

Нико Нестор (роден како Никола Несторов) е роден во Струга на 19 јуни 1934 година. …