Tag Archives: Марија Шарапова

(ФОТО) СЕ ПОРОДИЛА МАРИЈА ШАРАПОВА: Две недели ова го криеше од јавноста, а само какво име избрала за детето…

Поранешната женска тениска ѕвезда Марија Шарапова стана мајка. Познатата Русинка веќе две години е во среќен брак. Од 2018. година Шарапова е во врска со британскиот бизнисмен Александар Гилс, со кој се сврши во декември 2020. година. Во април 2022. година, парот објави дека го чека своето прво дете, а …

Повеќе »

(ФОТО) Најпровокативни летни слики: Тенисерката на плажа во топлес, а милионерот ја бакнува многу експицитно!

Руската тенисерка, Марија Шарапова, и нејзиниот дечко, милионерот Александер Гилкис, уживаат во Италија, а фотографирани се во многу експлицитни пози. Странските медиуми овие фотографии ги нарекле најапровокативни ова лето. how im tryina live. #mariasharapova A post shared by Pic Are NoT My Dm For Credit (@celebs_football) on Jul 24, 2018 …

Повеќе »