Tag Archives: бизнисмен

(ФОТО) Со гордост ја носел титулата најбогат човек на светот, а потоа трагедија ги засени сите пари и моќ: За еден ден изгуби три деца

Животот на данскиот милијардер Андерс Холх Повлсен го одбележа страшна трагедија. Тој изгуби три деца во терористички напад пред три години. View this post on Instagram A post shared by InstaBlogAustralia (@instablogaustralia) Сопственикот на АСОС и компанијата Bestseller и акционер на Zaland, Андерс Холх Повлсен (49), е најбогатиот Данец и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО ТРОГНАЛ СВЕТОТ: Кое е момчето без долниот дел од телото на отворањето на Мундијалот?

Момчето без долен дел од телото, кое се појави на отворањето на Светското првенство во Катар, никого не остави рамнодушен. Ганим Ал Муфтах е роден со синдром на каудална регресија, ретко нарушување што го попречува развојот на долниот дел од ‘рбетот. Со оглед на многу малкуте шанси за преживување што …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ШОК – ФЕДЕРЕР ИЗГУБИЛ 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ? Откриени неверојатни бројки, зборува за пензионирање, а отишол во МИНУС!

Роџер Федерер наводно изгубил огромни суми пари поради берзата и компанијата „Он“ во која инвестирал… Роџер Федерер (40) е во голема неволја, не само што се’ повеќе зборува за пензија, туку на берзата наводно изгубил 200 милиони долари! ИКОНА на „белиот спорт“ Роџер Федерер е малку заборавен во јавноста, а …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПОРОДИЛА МАРИЈА ШАРАПОВА: Две недели ова го криеше од јавноста, а само какво име избрала за детето…

Поранешната женска тениска ѕвезда Марија Шарапова стана мајка. Познатата Русинка веќе две години е во среќен брак. Од 2018. година Шарапова е во врска со британскиот бизнисмен Александар Гилс, со кој се сврши во декември 2020. година. Во април 2022. година, парот објави дека го чека своето прво дете, а …

Повеќе »

(ФОТО) Шарапова открила дека е бремена и го покажала стомачето, ја чува мистеријата со сопругот

Некогаш најдобрата тенисерка на светот ја објавила најубавата вест. Марија Шарапова наскоро ќе стане мајка. Таа за својот 35-ти роденден објавила дека е бремена и споделила слика од плажа на која јасно се гледа нејзиниот стомак. View this post on Instagram A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova) Познатата тенисерка …

Повеќе »

(ФОТО) Англиски бизнисмен е прогласен за виновен за смртта на Емилијано Сала

БИЗНИСМЕНОТ Дејвид Хендерсон беше прогласен за виновен, пред Кралскиот суд, во Кардиф за смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала во авионска несреќа. Хендерсон го организирал трагичниот лет и бил прогласен за виновен за неисполнување на безбедносните протоколи, убивајќи ги гореспоменатиот фудбалер и пилот Дејвид Иботсон. Несреќата се случила на 21. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Романка (18) ја продала НЕВИНОСТА за 2. милиони долари: Следува ШОК кога ќе видите кој! Не чекала долго!

Не чекала долго на првата понуда… Таа се најде на насловните страници откако објави дека ја продава невиноста за милион долари! Александра Кефрен, 18-годишна девојка од Романија, не чекала долго на првата понуда, анонимен бизнисмен и понудил над 2. милиони долари. Кефрен е клиент на t Cinderella Escorts, најпопуларната светска …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ЧОВЕК – Направил станови за своите вработени: „Мислам дека и дарувањето е примање!“

Макарскиот бизнисмен Мијо Пашалиќ одлучил да се погрижи за своите работници кои го немаат решено станбеното прашање. Неговата компанија „Тонка проект“ изградила две згради со 16. станови од по 60. метри квадратни… пишиува хрвтаскиот tportal. Сопственикот на компанијата „Апфел“ но и на сестринската „Тонка проект“ имал две згради со изградени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВАА ЖЕНА 76. ГОДИНИ ЖИВЕЕ САМА ВО СИБИР: Не ни знаела за Втората светска војна, а сега еден бизнисмен и ГРАДИ НОВА КУЌА!

Рускиот  бизнисмен за алуминиум, Олег Дерипаска, и помага на „најосамената жена во светот“ Агафија Ликова (76), која живее сама во сибирската пустина, пренесуваат странските медиуми. Бидејќи живее сама, бидејќи ги надживеала сите свои роднини, регионалните власти повремено и испраќаат потребни намирнза да не ја загриѓуваат. Според руските медиуми, Дерипаска решил …

Повеќе »