Tag Archives: брак

Зошто мажите се ОДЉУБУВААТ: Ова се најчестите причини зошто си заминуваат!

Кои се најчестите причини зошто мажот одлучува да раскине и да си замине? Има некои работи кои со текот на времето почнуваат многу да ги мачат мажите. Секако, секогаш треба да имате на ум дека секој е своја личност, но и покрај тоа, размислуваат горе-долу исто или барем слично, па …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасни вести од домот на најубавиот турски пар: Бурак и Фахрије имаат одлична причина за славење!

Пред точно пет години, Бурак Озџивит ги скрши срцата на илјадници обожавателки кога се заколна на вечна љубов само на една, и тоа најголемата – убавата колешка Фахрија Евџен. Беше на романтичниот брег на Босфор, во Истанбул, во доцните попладневни часови. Иако турските медиуми во меѓувреме неколку пати ги разведуваа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Каролина Гочева: „Најзлобните коментари ги пишуваат жени што на профилната фотографија се со внуци или цвеќе. Не знам што ги тера да бидат такви, веројатно тоа ги исполнува”

Со посебна љубов зборува за внуките Луција и Инес, оти како што вели, љубовта на тетката е веројатно слична како што е љубовта на мајката кон децата… Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти, настапи. На 1 јули на стадионот на АРМ …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗГЛЕДААТ СПЕКТАКУЛАРНО – КРЕМОТ НА ЕВРОПА НА НАЈЛУКСУЗНАТА СВАДБА НА ГОДИНАТА! Милијардер се оженил со 26. години помлада: Еве како се облекува АРИСТОКРАТИЈАТА за СВАДБА!

Британскиот милијардер Ален Хауард ги разменил брачните завети со познатата готвачка Каролина Бајрон на раскошна церемонија во Италија, а оваа венчавка, која се одржала во вилата Олмо на езерото Комо, беше прогласена за настан на деценијата, на кој настапи познатата пејачка Лејди Гага, а се собрале најбогатите луѓе во Европа …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ЧЕКА ДА ТЕ ОТРУЕ И ДА ГО ЗЕМЕ ОСИГУРУВАЊЕТО: Дебелка жена се омажила за ЖЕЖОК ФРАЕР и сите ја осудуваат: „Мислат дека мојот сопруг е платен актер!“

Пред да замине на свадба, Алиша Мекарвел гордо објавила кратко „транзициско видео“ во кое се таа и нејзиниот сопруг Скот, а со видеото напишала „My forever plus one“ (Мојот засекогаш број еден). Наместо пофалби и честитки, таа добила низа сурови коментари. На видеото кое е прегледано над 12. милиони пати, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тиктокерка споделила: „Ми велат дека сум ПРЕУБАВА ЗА МОЈОТ МАЖ, но навистина се сакаме!“

Иако сите знаеме дека убавината е во окото на набљудувачот, корисниците на TikTok не можеле да се воздржат, па видеата на оваа млада жена ги преплавиле со коментари во кои го изразуваат својот шок бидејќи е неспоредливо поубава од нејзиниот сопруг. Корисничката на TikTok @divinerapsing објавила серија видеа кои покажуваат …

Повеќе »

Мали совети кои можат многу да значат во бракот: Имајте на ум дека никој не е совршен

Многу парови ги започнуваат љубовните врски мислејќи дека ги очекуваат само среќни моменти. Истото важи и за многумина кои стапуваат во брак. Порано или подоцна, повеќето од нив сфаќаат дека љубовните врски не се само мед и млеко, туку сериозно ангажирање. Всушност, кога ќе размислите за тоа, ништо вредно не …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »