Tag Archives: мајка

(ВИДЕО) Мајката открила дека е бремена кога ја прегрнала: Девојчето родило на 13 ГОДИНИ, таткото на бебето направил нешто СРАМНО!

Преплашено девојче, како што ја нарекоа руските медиуми, станала преку ноќ ѕвезда на Јутјуб кога на својот канал изјавила дека иако е само дете, на 13-годишна возраст станала мајка и ја криела бременоста од нејзините родители. Полина Фетисова (16) вели дека денес не жали за ништо, пренесува 7News. „Се плашев …

Повеќе »

(ФОТО) БРУТАЛНА ОСВЕТА НА МАЈКА: Педофил ја силувал и и’ ја убил ќерката – потоа таа ги земала работите во свои раце и го кастрирала!

Вероник Маквена од Јужноафриканската република е обвинета дека се обидела да го убие мажот што ја силувал и ја убил нејзината ќерка Шантел (5) со отсекување на пенисот. На клупата на обвинети биле и нејзина роднина и една семејна пријателка. Како што се наведува, мајката на несреќото девојче, наводно, отишла …

Повеќе »

(Трогателно видео) МОРБИДНО: 29. годишна мајка за последен пат се простува од нејзините деца!

Ракот со децении уништува многу животи а секој од нив има своја приказна… За жал оваа болест и покрај максималните медицински третмани не може да се излекува кај сите. Една 29-годишна жена од Велика Британија на која и бил дијагностициран рак, после неуспешното лекување, преку едно видео кое го што …

Повеќе »

Колку повеќе време минуваме со нашите мајки толку тие подолго ќе живеат!

Сите ги сакаме нашите мајки. Таа беше нашата прва љубов и првата личност која навистина нè сакаше од моментот кога се појавивме на овој свет. Таа беше единствената која ги знаеше нашите тајни, нашите стравови и она што нè направи среќни, а едвај имаше некој што некогаш ќе нè сакаше …

Повеќе »

(ФОТО) НЕГОВАТА ПРИКАЗНА „КРШИ“ СРЦА: „Ја најдов мама на Фејсбук, но не сакаше да ме прифати за пријател“

Единаесетгодишниот Дејан до училиштето пешачи пет километри. Тој го дели креветот со нејговата баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде честопати нема електрична енергија. Но, тоа не е најтешкиот дел од неговиот живот. Поточно, пред четири години, неговата мајка ја земала неговата помлада сестра и заминала, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Веселиот камионџија“ пријатно изненади: Песна за сите мајки – со посвета – во изведба на неговата мајчичка!

Често можеме да го слушаме и гледаме, Андруш Ангелковски, како си пее, онака за душа, додека патува… Но, во последното видео пријатно изненади и ни откри од каде е неговиот талент за пеење. Од неговата мајчичка… Е, во ова видео Андруш не пее туку ја остава неговата мајка да испее …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа мајка ќе ги загуби забите и ќе ослепи за да мине што повеќе време со децата!

Мајка која боледува од карцином решила да го издржи губитокот на видот и горните заби заради радиотерапија, само за да може да помине малку повеќе време со своите деца. На 37.годишната Кери Борлеис лекарите после прегледот ја испратиле дома, и покрај тврдењето дека нешто и го блокирало носот. Шест месеци …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивно видео на бескрајна љубов: Кога новороденче ќе ја прегрне мајка си во породилиште!

Моментот што се случил во породилното одделение ги разнежнил сите присутни. Едно бебе станало светска сензација само неколку минути откако се родило. Тоа е малечката Агата Рибиеро Коелjo, родена преку царски рез во Бразил. Лекарите ја донеле малечката Агата кајнејзината мајка, а тоа што се случило во тоа време ги …

Повеќе »

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

Во најстарата болница породилишта во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, три сестри Оливера, Јасна и Јелена, во петокот,на свет донеле четири деца, со размак од половина час. Прва во салата за породување во 9 часот наутро, влегла Оливера, која го родила Стефан, по што нејзината сестра близначка Јасна ги …

Повеќе »