Tag Archives: мајка

(ВИДЕО) МАЈКА НА ТРИ ДЕЦА ЈА ИСЕКЛА КОСАТА, ПРОДАЛА БУБРЕГ И 4 ГОДИНИ ГЛУМЕЛА ДЕКА Е МАЖ: Причината е повеќе од шокантна!

„Ме боли кога гледам жени кои се добро облечени и негувани“, вели Бахеја, која четири години глумела маж за да го издржува своето семејство. Во Египет жените немаат исти права како мажите. Барем немаат право на еднаква работа. Бахеја се обидела да живее и работи како жена, но општеството ја …

Повеќе »

(ФОТО) Прогласена е за една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот, а во детството ја исмејувале поради нејзиниот изглед!

Актерката Ања Тејлор-Џој остана запаметена по одличните улоги во сериите „Queen’s Gambit“ и „Peaky Blinders“, а нејзината специфична убавина и истенчен моден вкус го привлекуваат вниманието на јавноста. View this post on Instagram A post shared by Peaky Blinders (@peakyblindersofficial) View this post on Instagram A post shared by The …

Повеќе »

ЧУДОТО НА ГЕНЕТИКАТА – Четири специфични особини наследуваме од нашата мајка

Генетиката е несомнено сложена работа и ние наследуваме се од нашите родители, од изглед, однесување до интелигенција. Истражувањата покажале дека наследуваме некои специфични особини и квалитети од нашата мајка. Без оглед на тоа дали личите на вашиот татко или мајка, науката вели дека поверојатно е да ги наследите овие четири …

Повеќе »

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка ја пробала провокативната облека на мајка си од младоста: „Каде си го носела ова? Погледнете како реагирала оваа мајка…

Девојките отсекогаш сакале да ги имитираат своите мајки во текот на нивното детство, сакајќи да пораснат што е можно побрзо. На една група мајки тоа им есимпатично, додека други не сакаа нивните девојчиња да се идентификуваат со нив од тинејџерските години. Така, една девојка објави видео на својот TikTok профил …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА – Провокативното издание на ќерката на Мадона ја надминува секоја мерка

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (26) присуствувала на отворањето на изложбата Mugler Couturissima во Њујорк и она што можеме да го кажеме е дека Мадона дефинитивно доби достоен наследник. Лоурдес успеала да привлече внимание покажувајќи ја неизбричената пазува, давајќи проблематични изјави под дејство на алкохол и дискутабилни комбинации на облека. …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЈКА ВО МАРКЕТ ЗЕМАЛА ПОГРЕШНО ДЕТЕ, А ПОТОА НАСТАНАЛ ХАОС: 18милиони луѓе го виделе ова видео и НЕ ВЕРУВААТ што гледаат!

Сите мајки знаат дека родителството понекогаш е навистина тешко. Од мајките се очекува да прават, да кажат и да запомнат толку многу што понекогаш е премногу за нив. Сетете се на последниот пат кога сте отишле во супермаркет, колку задачи требало да направите а колку малку време сте имале. Сега …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која ја замрзнува крвта во вените: Момчето се шетало со мајка си и паднало во шахта

ВИДЕОТО од неочекуваниот инцидент стана вирално. Имено, за време на вообичаената прошетка со мајка си, разиграното момче згазнало на капакот од шахтата, кој веднаш се превртел, а малиот паднал внатре. Преплашената мајка се фрлила на подот, го подигнала капакот и со раце посегнала по малото синче. Случајните минувачи дошле на …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ СЕ ИСТ ДЕН И ВО ИСТ ЧАС ПРЕД 25. ГОДИНИ: Луѓето се во шок кога ќе слушнат што се крие зад нивниот изглед

Сестрите близначки привлекуваат огромно внимание бидејќи не личат една на друга, а луѓето не можат да веруваат дека се потполна спротивност. Луси и Марија Ајлмер се родени во 1997. година како близначки. Сепак, од моментот на раѓање привлекуваат големо внимание и предизвикуваат мешаница каде и да се појават поради фактот …

Повеќе »