Tag Archives: мајка

(ФОТО) Јана Бурческа стана мајка!

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Идната правничка, која годинава во Киев ја претставуваше Македонија стана мајка. Вчера во една скопска болница се породи Јана Бурчевска. Јана и нејзиниот партнер, добија ќерка. Нивната љубов беше крунисана токму на Евровизиското преставување, каде Јана пред публиката откри дека чека …

Повеќе »

(ФОТО) Натали Грубовиќ роди ќерка!

Водителката и поранешна бинго-девојка Натали Грубовиќ синоќа се породила во „Систина“ во Скопје. Таа и нејзиниот сопруг, адвокатот Дрен Глушаќ го добија своето прво дете, ќеркичка, пишува Либертас. Како што е познато, пред неколку години Натали се пресели во Белград каде се обиде да изгради манекенска кариера, но изгради прекрасен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка или измачувачка:Ги чувала децата во валкани кафези, а кога ги пронашле најмалечките испуштале звуци како змии

Малиста Нес – Хопкинс од Вирџинија, мајка на пет деца е обвинета дека, наводно, ги чувала своите деца во кафези. Против 38.годишната Малиста поднесено е обвинение дека ги злоставувала и занемарувала своите деца, а две од нив, на возраст од 2. и 3. години, ги држела затворени во кафези, кои …

Повеќе »

(ФОТО) Која е мајката: Инстаграм фотка којашто вознемири на социјалните мрежи?!

Во Австралија ги нарекуват нови „кар-дашианс“ бидејќи мајката долги години била модел за автомобили, а сега по нејзини стапки тргнуваат и двете ќерки… Натали Вардел има 45. години и изгледа одлично. Толку одлично што тешко може да ја разликувате по годините и од двете нејзини ќерки, Тамика (19) и Џезмин …

Повеќе »