(ВИДЕО) КАКВА ПРИКАЗНА – Сакала да стане калуѓерка, НО ЈА УБЕДИЛЕ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ: Дочекала 100. правнуци пред нејзиниот јубилеен роденден!

Маргарит Кулер (99) од Пенсилванија добила специјален подарок пред својот 100-ти роденден – нејзиниот 100-ти правнук.
Правнукот на Маргарита Вилијам Кулер е именуван по починатиот сопруг на Маргарит Кулер.
Она што е интересно е што Маргарит скоро и не се решила да основа големо семејство затоа што на почетокот сакала да се замонаши.

This image has an empty alt attribute; its file name is baba-a-ne-kalugerka-1.jpg
Меѓутоа, како што вели таа, кога го запознала Вилијам Кулер во 1940. година, „тој ја одвратил од идејата да се сврти кон црквата“.
По Втората светска војна, парот го добил првото дете, кога Маргарит дефинитивно решила дека сака големо семејство.


This image has an empty alt attribute; its file name is baba-a-ne-kalugerka-2.jpg
„Сакав дванаесет деца, но сфатив дека е многу, па родив единаесет“, рекла прабабата и додала.
„Секогаш ми беше тажно кога некој е единец, децата се осамени“.


Нејзините деца потоа и дадоа 56. внуци, што доведе до фактот дека денес има дури 100 правнуци.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на грчкиот бенд „The Bonnie Nettles“ во Агора

Вечерва со почеток во 21:30 часот, во кафе барот Агора во Куманово, ќе се одржи …