Tag Archives: баба

(ФОТО) СЕ КРИЕЛА ПОД ТЕЛАТА НА МРТВИТЕ ЛУЃЕ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ: Потресна семејна приказна на познатата глумица Мила Јововиќ за која малку се знае!

Славната холивудската актерка Мила Јововиќ е родена во Украина во 1975 година. Нејзина мајка е руската актерка Галина Огинова Јововиќ, а татко и е српскиот лекар Богдан Јововиќ, чие семејство потекнува од Црна Гора. Мила не зборува често за својата приватност и корени во јавноста, сепак, во една прилика одлучила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАЛЕ: Момче се обидело да ограби баба, а потоа следела нејзината РЕАКЦИЈА!

Бабата се пресметала со крадецот… Младите луѓе кои се занимаваат со кражба обично како жртви избираат постари и изнемоштени лица, со цел полесно да добијат пари, телефон или накит. Сепак, понекогаш тие можат да се излажат во проценката. Во ова видео, убаво е да се види како бабата ужива пред …

Повеќе »

(ФОТО) Росана повторно ќе стане баба: „Среќни, пресреќни…! Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат, а својата среќа ја сподели на Фејсбук со изјавата:„Среќни, пресреќни…Нашето внуче, нашиот Ноа ќе си добие братче, а ние уште еден внук…“ Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители. Росана на својот …

Повеќе »

Семејна трагедија на Циципас 5. минути пред мечот со Новак

Стефанос Циципас, грчкиот тенисер кого Новак Ѓоковиќ го победи во финалето на Ролан Гарос, играше и покрај семејната трагедија. Циципас го одигра своето прво финале на Грен слем турнирите, поведе со 2-0 во сетови, но против титанот не можеше повеќе.Новак потврди дека неговата ментална сила е посилна од кој било …

Повеќе »

(ФОТО) Баба отишла да прими вакцина за корона и дознала дека таа е најстарата личност во светот

Индија веќе некое време ги руши дневните рекорди на новозаразени со корона вирусот и како и според бројот на оние кои починаа од неговите последици, па властите инсистирале најстарите граѓани да се вакцинираат што е можно поскоро. Веројатно, по тој повоед е откриена и регистрирана најстарата жена на светот. Според …

Повеќе »

Меган Маркл родила девојче, го објавиле и нејзиното име

МЕГАН Маркл пред два дена родила ќерка. Принцот Хари и војвотката од Сасекс за раѓањето на своето второ дете испратиле официјално соопштение. Девојчето го добило името Лилибет Лили Дијана Маунтбатен-Виндзор. „Со голема радост принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, ја поздравуваат својата ќерка Лилибет ‘Лили’ Дијана Маунтбатен-Виндзор“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕГЕНДАРНАТА МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА НАСКОРО ПОВТОРНО ЌЕ СТАНЕ БАБА: Маја Оџаклиевска ја омажи и помалата ќерка Андреа!

„Жртвував добар дел од мојата кариера да бидам постојано со моите ќерки. Ги носев насекаде, работејќи паралелно, но и избирајќи дестинации за да бидам со нив. Самохраните родители најдобро знаат колку е тешко да се одгледуваат деца без помош на баби, тетки и други роднини“ Легендарната македонска пејачка Маја Оџаклиевска …

Повеќе »

(ФОТО) Папата и ја бакнал тетоважата на раката на жената со број 70072 која го преживеала Аушвиц

Папата Франциско денес, среда, за време на општата аудиенција на верници, ја бакнал тетоважата на жена која го преживеа Аушвиц. Папата внимателно слушал додека еден полски свештеник кој бил придружуван од Лидија Максимовиќ (80) и ја раскажал нејзината приказна. Таа го засукала левиот ракав и му го покажала на папата …

Повеќе »

(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната …

Повеќе »