Видео со 13 милиони прегледи: Мајка споделила супер трик за смирување на своето бебе

ВИДЕО на кое се гледа како мајка си го смирува расплаканото бебе со едноставен трик, за кратко време стана вирално. Мајката Мелиса го објави клипот на својот профил на TikTok наречен @melissak096, а во него можеме да го видиме нејзиното двомесечно бебе како престанува да плаче откако ја пушта песната на Лил Џон.

@melissak096 It gets him everytime 😂 he was fast asleep by the end of the song haha! #motherhood #csectionmom #angelbabymom #newborn #postpartumlife #rainbowbabyafterloss #postpartumjourney #postpartum #rainbowbaby #babyboy #newbornbabies #csection #rainbowbabymom #7weeksold ♬ original sound – Melissa | ✨NavigatingMumLife✨


„Секој пат функционираше, спиеше цврсто до крајот на песната“, напишала таа под видеото кое стана вистински хит на социјалните мрежи, а моментално има 13 милиони прегледи. Таа објаснила дека таа и нејзиниот сопруг Зак сега ја пуштаат Лил Џон барем еднаш или двапати дневно за да му помогнат на нивниот син Џексон да се смири кога е нервозен.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕ Е ЗАДОВОЛНА – Ескорт дама смета дека мажите се се’ полоши во кревет: Ги набројала нивните грешки

Ескорт дамата Катја Кортез верува дека мажите се се полоши во кревет, вклучувајќи ги и …