Tag Archives: песна

(ВИДЕО) Елиф Елмас, Наполи, освоена титула, Помпеја, Салерно… Панчо од ДНК сними видеоспот за новата песна „Мами“

Панчо од ДНК вчера ја изненади публиката со неговата најнова песна со наслов „Мами“, кој за првпат откако постои нивното дуо реши да ја изведе без неговата добро позната половина – Андреј.Но за да биде се на „чисто“, Панчо оваа песна ја сними со одобрение и благослов на Андреј, кој …

Повеќе »

Видео со 9 милиони прегледи: Родители споделиле одличен трик за смирување на бебето

ВИДЕО на кое се гледа како родителите го смируваат своето бебе кое плаче со едноставен трик, брзо стана вирално на социјалните мрежи. Имено, една млада мајка објавила видео на својот профил на TikTok наречено @libertyydizneyy, а во него можеме да ја видиме нејзината ќерка Лејлани како престанува да плаче откако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Победничката на Евровизија ја прозиваат за плагијат. Тврдат дека Tattoo е копија на две песни

Претставничката на ШВЕДСКА Лорин по втор пат го освои првото место на Евровизија и тоа го направи со песната Tattoo. И’ пред почетокот на Евровизија, Лорин важеше за главен фаворит, но некои медиуми и корисници на социјалните мрежи тврдат дека нејзината победничка песна е всушност плагијат. Шпанскиот весник ABC објави …

Повеќе »

Видео со 13 милиони прегледи: Мајка споделила супер трик за смирување на своето бебе

ВИДЕО на кое се гледа како мајка си го смирува расплаканото бебе со едноставен трик, за кратко време стана вирално. Мајката Мелиса го објави клипот на својот профил на TikTok наречен @melissak096, а во него можеме да го видиме нејзиното двомесечно бебе како престанува да плаче откако ја пушта песната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Паф Диди мора да му плаќа на Стинг 5.000 долари дневно до крајот на неговиот живот

РАПЕРОТ P. Diddy мора да му плаќа на Стинг 5.000 долари дневно бидејќи без дозвола семплувал една од неговите песни. Хип-хоп иконата, вистинското име Шон Комбс, го семплувал синглот на The Police од 1983 година Every Breath You Take во неговиот хит I’ll Be Missing You, а неодамна во твит …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жерар Пике уште еднаш ги исмеал Шакира и нејзината песна, на работа се довезол во Твинго

ЖЕРАР ПИКЕ уште еднаш ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за само еден ден беше преслушана 63 милиони пати. На социјалните мрежи се шири видео во кое фудбалерот доаѓа на работа во Твинго, автомобилот кој Шакира го користела во песната како метафора за новата девојка …

Повеќе »

Цивил: Повик до сите политички партии да ја споделат песната Инсиеме/Заедно на своите профили на социјалните мрежи

Цивил упати јавен повик до сите политички партии да ја поддржат иницијативата за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја. Тоа можат да го сторат на едноставен начин: на профилите на социјалните мрежи на партиите, ограноците или на партиските лидери, да го споделат линкот до песната од видео каналот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубаво за денес: Момчето во толпата го загубило татко си, цел плоштад со бендот пеел „Едуардо, дојди земи го син ти!“

Видео создадено пред неколку дена на прославата на Денот на детето во Аргентина стана хит на социјалните мрежи. Меѓу другите, таткото Едуардо и неговиот син Хуан Круз славеле на улиците таму. Но, за време на прошетката низ улиците на Буенос Аирес, таткото и синот се разделиле. Подоцна, насобраната толпа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУЗИКАТА КАКО БЕГСТВО ОД ПЕКОЛОТ – Украински пијанист им свири на луѓето во скривницата: Надвор е страшно!

„На сите им се допаѓа и сите ми велат дека свирам одлично, но знам дека не сум толку добар. Знам дека не ми верувате, но дури пред три месеци почнав сериозно да свирам”.Додека руските сили ги напаѓаат градовите низ Украина, многу луѓе се преселија во засолништата или подрумите на зградите …

Повеќе »