Tag Archives: смирување

ИСТОРИЧАР РАСКАЖАЛ – ОТКРИЕНА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Се однесува на принцот Хари, а еве дали Е ОСТВАРЕНА! Ова ДО СМРТ не го прежалила!

Историчарот и експерт за кралското семејство Роберт Хардман за магазинот People ја открил последната желба на кралицата Елизабета Втора. – Не сакаше да го види својот споменик, ниту да има посебна гробница во капелата Свети Ѓорѓи. Како што еднаш ми кажа нејзината братучетка Маргарет Родс – таа сакаше да го …

Повеќе »

(ФОТО) По шпекулациите дека се разведуваат, Силвестер Сталоне изненади со нов потег

Двојката ги „испеглала“ недоразбирањата… Неодамна во јавноста се појави вест дека Силвестер Сталоне се разведува од сопругата Џенифер Флавин по 25. години брак. Иако јавно зборуваа за нивното раскинување, славниот актер сега сите ги збуни со нова објава на Инстаграм. Имено, Силвестер објави слики со Џенифер на кои делува повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот Чарлс во првиот говор им испратил порака на Хари и Меган

НОВИОТ британски крал Чарлс III. ѝ се обрати на нацијата по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, и во својот говор им подаде рака на помирување на принцот Хари и Меган Маркл. Во своето прво телевизиско обраќање како крал, Чарлс ги откри официјалните нови титули на принцот Вилијам и …

Повеќе »

(ФОТО) Бредли Купер и Ирина Шајк: По заедничкиот одмор, разменувале нежности во Њујорк

На крајот на август Бредли Купер и Ирина Шајк заминаа на семеен одмор со својата петгодишна ќерка Леа и започнаа гласини дека се смириле. Судејќи по папарацо сликите, парот се уште не е разделен и тие се фотографирани во Њујорк додека се шетаат со својата ќерка. Исто така, во еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ирина Шајк и Бредли Купер збуниле со новите фотографии: Дали парот се смирил?

Ирина Шајк објави нов сет фотографии, а една особено ги збуни нејзините следбеници По неодамнешната објава на социјалната мрежа Инстаграм, Ирина Шајк ги натера многумина следбеници да се запрашаат дали се смирила со Бредли Купер. Манекенката сподели серија фотографии од Бахамите, а на една од нив е во друштво на …

Повеќе »

Совет од кардиолог: Доколку почувствувате БОЛКИ ГО ГРАДИТЕ, НИКОГАШ не смеете да го правите ова

Болката во градите може да биде многу опасна Болката во градите најчесто се толкува како сигурен знак за срцев удар, но овој знак може да укаже и на многу други болести и состојби. Бидејќи кардиоваскуларните болести се најчести во целиот свет и огромен број луѓе умираат од срцев удар секоја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО СМРТТА НА НЕГОВИОТ СИН СЕМЕЈСТВОТО СЕ РАСПАДНАЛО! ПЕЈАЧОТ СИ ПУКАЛ ВО ГРАДИТЕ, ЌЕРКАТА СЕ ДРОГИРАЛА: Една трагедија повлекла друга!

Велат дека никогаш не се опоравил од смртта на неговиот син Пејачот Мишо Ковач во последните години не е многу присутен во медиумите поради лошата здравствена состојба. Во една прилика тој зборувал за смртта и признал дека не може да се помири со смртта на неговиот син Еди. „За мене …

Повеќе »

Три начини да се смириме кога сме на работ да заплачеме: Ослободете се од лошото расположение!

Плачењето е природен и корисен телесен процес кој понекогаш може да биде многу корисен. Сепак, понекогаш тоа може да биде ослободувачко, а во одреден момент поплава од емоции се заканува да стане напад на паника. Плачењето го подобрува расположението со ослободување на ендорфин и окситоцин. Ендорфините и окситоцинот се хемиски …

Повеќе »

Почнува владеењето на Близнаците (21.05-22.06): Ќе биде неизвесно, но по бурата доаѓа радост!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Владеењето на Близнаците е моќно време да работиме на изразување на нашите мисли и чувства, да ја споделиме нашата приказна и да станеме подобар слушател. На подлабоко нивоа, Близнаците …

Повеќе »