(ВИДЕО) Трогателна сцена: Сопругата Мирка, децата и родителите се поздравуваат со Роџер Федерер после неговиот последен тениски натпревар

Завршувањето на дубл мечот на Роџер Федерер и Рафа беше и почеток на пензијата на најславниот тенисер на белиот спорт, па и на спортот воопшто.
По пригодните честитки и збогувања од колегите на теренот се симна семејството на Роџер Федерер.
Прва му пријде расплаканата сопруга Мирка која со бакнеж и прегратка му ги покажа емоциите, а силната прегратка само уште еднаш потврди колку се тиа јаки.

This image has an empty alt attribute; its file name is mirka-i-roger-1.jpg


И двајцата со солзи во очите како заедно да се збогуваа од тенискиот терен. Потоа пријдоа момчињата, па ќерките и на крај родителите на Роџер, кои на еден начин беа најсмирени (иако тие знаат како им било во срцата) во тој момент…


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

На денешен ден е родена актерката Ленче Делова

Ленче Делова е родена на 15 јуни 1948 година во Скопје. Таа е позната македонска …