Tag Archives: синови

(ВИДЕО) Шакира е суперхерој: Пејачката му помага на својот татко да застане на нозе, па ги исполнува соништата на своите деца

Зад колумбиската пејачка Шакира е година од пеколот. Жерар Пике ја изневерил со помлада, потоа официјално раскинале, а потоа почнал да излегува со нова девојка и ја претставил на светската јавност во екот на битката за старателство со Шакира. Дека неволја никогаш не доаѓа сама од себе – таткото на …

Повеќе »

(ФОТО) СИНОВИТЕ И ГИ МАЛТРЕТУВААТ ПОРАДИ НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ СЛИКИ, НО ТАА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Бритни отишла чекор понатаму и повторно ЗГРОЗИЛА со објавата

Бритни Спирс повторно позирала целосно гола и ја објавила фотографијата на Твитер со натпис кој ги згрози сите нејзини следбеници. View this post on Instagram A post shared by Channel 8 (@britneyspears) Бритни Спирс уште еднаш отишла чекор понатаму и повторно ги запрепастила сите фанови. Токму кога успеа да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве што расплаканиот Федерер им зборувал на децата додека ги гушкал

ЕДНА од најемотивните сцени од синоќешното збогување на Федерер со тенисот беше кога на теренот му се придружија сопругата Мирка и нивните четири деца Мајла, Шарлин, Лео и Ленарт. Сите се гушкаа и плачеа, а Федерер се обидел да ги утеши децата. „Не плачете. Јас сум толку среќен, не сум …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трогателна сцена: Сопругата Мирка, децата и родителите се поздравуваат со Роџер Федерер после неговиот последен тениски натпревар

Завршувањето на дубл мечот на Роџер Федерер и Рафа беше и почеток на пензијата на најславниот тенисер на белиот спорт, па и на спортот воопшто. По пригодните честитки и збогувања од колегите на теренот се симна семејството на Роџер Федерер. Прва му пријде расплаканата сопруга Мирка која со бакнеж и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БРИТАНИЈА ТАГУВА – КРАЛИЦАТА ПО ПОСЛЕДЕН ПАТ ЈА НАПУШТИЛА ПАЛАТАТА: Кралот Чарлс во придружба на синовите ја придружувал Елизабета Втора од Бакингем до Вестминстер

Ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата и во придружба на кралот Чарлс, неговите браќа и сестри и децата, пристигна во Вестминстер каде ќе остане изложена до погребот во понеделник. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Последното и најтажно патување …

Повеќе »

Жерар Пике го прекинал молкот, се заканува со тужба: „Тоа е сериозен удар“

Откако беа објавени првите фотографии од него со новата девојка Клара Чиа, шпанскиот фудбалер Жерар Пике најавил дека ќе поднесе тужба против оние кои „го менуваат неговиот семеен живот и ги кршат правата на неговите деца“. Уморен од секојдневната опсада на папараците и медиумската прашина што се крена околу неговото …

Повеќе »

(ФОТО) „Почивај во мир мамо, те сакам“: Синот на познатата актерка проговорил и ги растажил сите со своите шокантни зборови

Познатата актерка ја загуби битката Ен Хеч, почина вчера на 53-годишна возраст, како последица на повреда на мозокот, која настанала како последица на сообраќајна несреќа што се случила минатиот петок. Семејството и пријателите тешко се справуваат со големата загуба, а откако објавија дека Ен починала, се јавил нејзиниот 20-годишен син …

Повеќе »

ШАКИРА ГРАДИ ЅИД ОКОЛУ КУЌАТА ДА НЕ ГИ ГЛЕДА ПОРАНЕШНИОТ СВЕКОР И СВЕКРВА: Не сака да има контакт со нив, а еве што испланирала!

Раскинувањето на пејачката Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике ги откри грдите детали од нивната нарушена врска, а според шпанска Marca, пејачката сака одвоен простор од родителите на бившиот партнер.Имено, куќата во која живеел парот е поврзана со соседните куќи наменети за родителите на Шакира и Пике, со кои делат …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »