Tag Archives: родители

И’ БОГАТИТЕ ПЛАЧАТ – Деловна пропаст на родителите на идната кралица: Прогласиле банкрот и го продале семејниот бизнис

Родителите на Кејт Мидлтон, идната англиска кралица, ги доживуваат најтешките претприемачки денови. Семејната компанија „Party Pieces“, која ја развивале речиси четириесет години, пропаднала, па морале да ја продадат на претприемачот Џејмс Синклер, кој се занимава со производство на сладолед. Поранешниот детски забавувач сега е успешен претприемач а „тежи“ околу 30 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се заканува да стане нов ТРЕНД меѓу родителите: Откривањето на полот на детето доби КОНКУРЕНЦИЈА на мрежите и луѓето НЕ се воодушевени!

Сигурно забележавте колку на социјалните мрежи стана популарен трендот на откривање на полот на детето на милион начини, а сега се појави нова практика. Идните родители во голем број објавуваат видеа во кои со јавноста споделуваат дали ќе добијат девојче или момче или повеќе бебиња. За оваа пригода се користат …

Повеќе »

Што е „ПРАВИЛОТО НА ТРИ МИНУТИ“ што значи многу за едно семејство? Децата ќе ви бидат благодарни!

Колку време поминувате со вашето дете во текот на денот? Поради бројните обврски и брзиот начин на живот, работа која одзема поголем дел од денот додека нашите деца се во градинка, ни остануваат само уште неколку часа да поминеме со нив. Изгледа тажно, но тоа е секојдневието на повеќето семејства …

Повеќе »

НА ВОЗРАСТ ОД 25 ДО 29 ГОДИНИ – На листата на европски земји каде најмногу млади живеат со своите родители, доминира Балканот

На интернет е објавена листа на земји во Европа во кои најмногу млади живеат со своите родители. Најголем процент од младите на возраст од 25 до 29 години живеат со своите родители во Хрватска, а тој број во проценти изнесува 79,9. На второто место на оваа листа е уште една …

Повеќе »

(ФОТО) Откако нивните родители се венчале, го направиле истото: Не се во роднинска врска и се е легално

„Братот“ и „сестрата“, кои всушност не се биолошки поврзани – си размениле завети на интимна свадбена церемонија Матилда Ериксон (23) од Финска ја документирала својата неконвенционална љубовна приказна на TikTok со нејзиниот сегашен сопруг Самули Ериксон (26), кого го запознала преку нивните родители во 2018 година. Тогаш неговиот татко и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брачен пар го пронашол бебето еден месец по земјотресот: Болницата се урнала, а детето исчезнало

Брачен пар од Турција, Нергис и Кумали Бакајли, по цел месец страв и неизвесност, го пронашле своето дете изгубено во разорниот земјотрес. Шестмесечно бебе исчезнало по земјотресот во Турција на 6 февруари, а во моментот на земјотресот било во болница во Караманмарас, оттогаш е изгубено. Не било јасно дали детето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родители ги изненадиле децата со патување во Дизниленд, но не очекувале ваква реакција

МАЈКАТА Аманда, која објавува на TikTok под името @alt__313, и нејзиниот сопруг решиле да ги изненадат своите две ќерки со патување во Дизниленд, но нивното изненадување не поминало како што се надевале. Наместо да бидат возбудени за патувањето, девојчињата почнале неутешно да плачат. Оваа мајка ја снимила нивната реакција и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето ШОКИРАНИ ОД ИМЕТО кое родителите го избрале за својот син: „Во затвор, веднаш!“ – Мајката не се грижи за лошите коментари и има ЈАСНА ПОРАКА!

Додека некои знаат како ќе го именуваат своето (сеуште неродено) дете години однапред, изборот на име за бебето е голем проблем за многу родители. Некои се обидуваат на своите потомци да им дадат оригинални имиња, други со модерни имиња, а други со традиционални имиња. Сепак, една мајка на TikTok со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ИЗРАЕЛ – ПАРОТ БРЗАЛ НА АВИОН, А БЕБЕТО ИМ ПРЕЧЕЛО Она што го направиле со него е морничаво: „Сите биле во шок, ВАКВО НЕШТО не сме виделе“

Родителите кои одбиле да купат посебен авионски билет за своето момче го оставиле бебето на шалтерот за пријавување во Израел. Имено, за да летаат со Ryanair со своето дете, вработените вчера побарале од родителите да платат билет за бебето, јавува израелската новинска агенција „Мако“. Ова предизвикало расправија на аеродромот Бен-Гурион …

Повеќе »