Tag Archives: родители

СИН ЈА ИЗБРКАЛ МАЈКА СИ ОД СВАДБАТА БИДЕЈЌИ НЕ БИЛА ДОВОЛНО ДОБРА ЗА РОДИТЕЛИТЕ НА НЕВЕСТАТА: Татко му решил да се одмазди и направил ШОКАНТЕН потег!

Мајка и тато одлучија дека повеќе нема да го пуштаат нивниот син да живее бесплатно во нивната куќа, откако тој им забранил да присуствуваат на неговата венчавка од страв да не го засрамат пред семејството на неговата свршеница, пренесува Mirror. За повеќето семејства, свадбата е посебна прилика да се слави …

Повеќе »

НА ВОЗРАСТ ОД 25 ДО 29 ГОДИНИ – На листата на европски земји каде најмногу млади живеат со своите родители, доминира Балканот

На интернет е објавена листа на земји во Европа во кои најмногу млади живеат со своите родители. Најголем процент од младите на возраст од 25 до 29 години живеат со своите родители во Хрватска, а тој број во проценти изнесува 79,9. На второто место на оваа листа е уште една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брачен пар го пронашол бебето еден месец по земјотресот: Болницата се урнала, а детето исчезнало

Брачен пар од Турција, Нергис и Кумали Бакајли, по цел месец страв и неизвесност, го пронашле своето дете изгубено во разорниот земјотрес. Шестмесечно бебе исчезнало по земјотресот во Турција на 6 февруари, а во моментот на земјотресот било во болница во Караманмарас, оттогаш е изгубено. Не било јасно дали детето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето ШОКИРАНИ ОД ИМЕТО кое родителите го избрале за својот син: „Во затвор, веднаш!“ – Мајката не се грижи за лошите коментари и има ЈАСНА ПОРАКА!

Додека некои знаат како ќе го именуваат своето (сеуште неродено) дете години однапред, изборот на име за бебето е голем проблем за многу родители. Некои се обидуваат на своите потомци да им дадат оригинални имиња, други со модерни имиња, а други со традиционални имиња. Сепак, една мајка на TikTok со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ИЗРАЕЛ – ПАРОТ БРЗАЛ НА АВИОН, А БЕБЕТО ИМ ПРЕЧЕЛО Она што го направиле со него е морничаво: „Сите биле во шок, ВАКВО НЕШТО не сме виделе“

Родителите кои одбиле да купат посебен авионски билет за своето момче го оставиле бебето на шалтерот за пријавување во Израел. Имено, за да летаат со Ryanair со своето дете, вработените вчера побарале од родителите да платат билет за бебето, јавува израелската новинска агенција „Мако“. Ова предизвикало расправија на аеродромот Бен-Гурион …

Повеќе »

(ФОТО) ЅВЕЗДА НА ТИКТОК ПОЧИНАЛА НА 21 ГОДИНА! Причината за смртта е НЕПОЗНАТА, а родителите СКРШЕНИ ОД БОЛКА ја соопштија трагичната вест

Мега Такур, канадската ѕвезда на ТикТок, починала минатата недела на 21-годишна возраст, а веста за нејзината смрт на социјалните мрежи ја споделиле нејзините родители. View this post on Instagram A post shared by Megha (@meghaminnd) – Со тешко срце објавуваме дека светлината на нашиот живот, нашата љубезна, грижлива и убава …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ РОДИЛА ГЛУВА, А ПО 10. МЕСЕЦИ ГИ СЛУШНАЛА РОДИТЕЛИТЕ: Првата реакција на бебето на нивниот глас расплака половина свет

Првата реакција на бебето кое за прв пат го слушна гласот на родителите по 10. месеци е многу емотивна. Мајката на десетмесечното девојче, кое е родено со проблеми со слухот, решила на социјалните мрежи да го сподели најсреќниот момент за своето семејство. На девојчето при раѓањето и било дијагностицирано оштетување …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ДЕБЕЛО“ заработува од именување бебиња – цените на услугите одат и до 10.000 долари

Тејлор Хемфри од Њујорк е позната по тоа што заработува од нејзините „кумовски“ односи. Оваа претприемачка има искуство во маркетинг и е фасцинирана од имињата на бебињата, а во 2015 година на памет и паднала конкретна идеја. Потоа започнала сопствен бизнис и отворила агенција за именување на бебиња. На агенцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – 11. МИНУТИ БЕЛА ВО РАЈОТ, А ТОА ШТО ГО ВИДЕЛА ТАМУ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВИ: Добила важно предупредување од Господ за сите

Искуството на жена која имала клиничка смрт е неверојатно. Таа била мртва 11. минути, а сцените што ги видела тогаш биле неверојатни. Голем интерес за ова искуство предизвикала приказната за малото момче кое тврди дека го видело Бога. Шарлот Холмс го изненадила своето семејство откако доживеала клиничка смрт. Имено, жената …

Повеќе »