FAME’S Institute Unplugged Session во КОТУР

Ве покануваме на петтото издание на FAME’S Institute Unplugged сесиите, денес со почеток во 20:00 часот.

На овој уникатен концерт ќе имате прилика за првпат да слушнете класична музика на подрумската сцена во КОТУР и да ја слушнете одличната програма за камерна музика која ја подготвуваат студентите на FAME’S Институтот од различни европски земји, под менторство на светски реномираниот виолист Питер Барсони и диригентот Јоаким Бадиа @joaquim_badia, како дел од активностите во рамки на нашите мајски семинари, се вели во објавата од огранизаторот.


Влезот е слободен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …