Tag Archives: прегратки

(ВИДЕО) Трогателна сцена: Сопругата Мирка, децата и родителите се поздравуваат со Роџер Федерер после неговиот последен тениски натпревар

Завршувањето на дубл мечот на Роџер Федерер и Рафа беше и почеток на пензијата на најславниот тенисер на белиот спорт, па и на спортот воопшто. По пригодните честитки и збогувања од колегите на теренот се симна семејството на Роџер Федерер. Прва му пријде расплаканата сопруга Мирка која со бакнеж и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека луѓето умираат во ракетни напади, рускиот ТикТокер има силна порака за светот

Во моментот кога украинскиот претседател Владимир Зеленски предупредува дека руските војници наскоро ќе почнат да ја гранатираат Одеса, ТикТокер од Москва ја воодушеви светската јавност. На социјалните мрежи е објавено видео кое е снимено пред московското метро. На него се гледа млад човек кој стои со транспарент на кој пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одмазда на Данил: Новак со пресврт кон историскиот 37-ми Мастерс! Победата ја прослави во прегратка на Стефан и Тара!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои мастерс турнирот во Париз, откако во салата „Берси“ го победи вториот тенисер во светот Данил Медведев со 2-1 (4:6, 6:3, 6:3). Rewriting the record books again and again 👏@DjokerNole | #RolexParisMasters pic.twitter.com/7HNuQQSNxq — ATP Tour (@atptour) November 7, 2021 Тоа беше 37-ми триумф за …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД АЛЕК БОЛДВИН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Актерот неутешен, плаче и го гушка СОПРУГОТ на убиената снимателка!

Алек Болдвин ја застрелал Халина Хачинс за време на снимањето на филмот „“, а актерот сега ги запознал сопругот и синот на починатата снимателка. Актерот Алек Болдвин е фотографиран во друштво на сопругот на Халина, Метју Хачинс и нивниот деветгодишен син Андрос. На една од фотографиите Хачинс и Болдвин се …

Повеќе »

МАКРОН ИЗОЛИРАН, БРИСЕЛ ВО СТРАВ: Заболувањето на францускиот претседател од ковид 19 ги загрижило официјалните лица на ЕУ!

По инфицирање на Емануел Макрон, целата ЕУ е загрижена за здравјето на нејзините лидери! Европскиот совет, одржан на крајот од минатата недела во Брисел, веројатно било место на инфекција на шефот на француската држава, што го потврдила и министерката за здравство, Оливија Веран. Лидерите на ЕУ носеле маски, но не …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк и Бредли Купер: Смирување во тајност!?

Бредли Купер и Ирина Шајк не се видени заедно во јавноста од февруари оваа година. Актерот и режисер и Ирина, која е супермодел, ја имаат тригодишната ќерка Леа Де Сеин, поради која останаа во добри односи, но до денес никој не знаеше колку се добри, сè додека не беа видени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАТКО – Бебињата близначки се галат додека спијат: Снимка која никого не остава рамнодушен!

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.1` Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат …

Повеќе »

ОЖИВЕЈТЕ ја својата љубовна врска во три едноставни потези!

ЧУВСТВОТО на оддалеченост од партнерот не значи дека вашата врска пропаѓа. Ваквите ситуации честопати се условени од различни околности, како што се премногу обврски, приватни проблеми и слично. Сепак, тоа не значи дека треба да се откажете. Малку е потребно љубовта повторно да се запали, и овие едноставни потези ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Мислел дека заборавиле, но…Фотографиите на Макрон со разголениот маж повторно кружат по интернет!

Францускиот претседател, Емануел Макрон, летоска бил среде голем скандал поради својот телохранител и нагаѓањата далу му е љубовник, а во октомври првиот човек на Франција станал ѕвезда на социјалните мрежи и тоа благодарение на фотографија на која насмеан позира со полугол маж. Се чинело дека и’ едниот и другиот скандал …

Повеќе »