(ВИДЕО) Трик кој ќе ве воодушеви: Како да ги спакувате НОВОГОДИШНИТЕ подароци како професионалец!

Новогодишните празници се радост за секој човек…
Декември е месец на подарување, а пред Нова година и Божик сите планираат со какви подароци ќе ги израдуваат своите сакани.
Доколку не сте во можност да спакувате подарок во продавница или книжарница, со помош на овој трик ќе можете сами да го направите тоа, исто како вистински професионалец.

Завиткајте го подарокот како професионалец
Потребни ви се само две работи: украсна хартија и две парчиња селотејп. Земете околу три пати повеќе хартија од ширината на подарокот, преклопете го поширокиот дел нагоре, превиткајте ги рабовите и поминете преку подарокот, прво пократките, а потоа подолгите делови, лепете на страна, па преклопете го долниот крај и залепете.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …