Tag Archives: професионално

(ВИДЕО) Трик кој ќе ве воодушеви: Како да ги спакувате НОВОГОДИШНИТЕ подароци како професионалец!

Новогодишните празници се радост за секој човек… Декември е месец на подарување, а пред Нова година и Божик сите планираат со какви подароци ќе ги израдуваат своите сакани. Доколку не сте во можност да спакувате подарок во продавница или книжарница, со помош на овој трик ќе можете сами да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик за сечење кромид кој ќе ви го промени животот

Кога станува збор за сечење кромид, многу луѓе буквално плачат – и од лутина, но и затоа што подготовката на оваа намирница може да биде незгодна. Но, постои начин брзо и вешто да се исецка кромидот, и тоа го покажала една тиктокерка. Попи О’Тул, кулинарската sвезда на мрежата ТикТок, изненадила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Српска водителка водела ДНЕВНИК а потоа ја снашла грда неволја!

Водителката Роксанда Бабиќ се однесувала навистина професионално… Видеото кое стана апсолутен хит се споделува на социјалните мрежи, покажувајќи колку може да биде професионален еден презентер. Имено, водителката Роксанда Бабиќ имала лоша среќа во програмата во живо, но храбро се соочила со „неочекуван гостин“. Во програмата во живо, додека таа им …

Повеќе »

(ФОТО) „Среќен ми роденден“: Елена Ристеска со емотивна порака за својот славенички ден!

Елена Ристеска со емотивна објава си го честита роденденот, но истакна и многу други момент за себе, кои биле важни во изминатиот период… Но, вчеравечер беше гостинка во вклучувањето во живо на „Бекстејџ“ на Инстаграм, а поводот беше нејзиниот роденден и она на што е посветена изминатиот период.„Бекстејџ“ како изненадување …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци во 2019. ќе им се промени животот!

Сакале или не, 2019. година има нови планови за вас… Во новата година ќе загубите на тежина, редовно ќе одите да вежбате, конечно ќе го исчистите орманот и ќе ја фрлите сета облека која не ја носите,а има шанси и да ја завршите врската која не ве прави среќни… Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи и смеа: Брена на сцената, од 22. метри, се симнала од ѕвезда!

За хумористичниот дел на концертот се погрижиле глумците Андрија Милошевиќ и Анѓелка Прпиќ. Андрија го отелотворил сопругот на Брена, Боба Живојиновиќ, а Анѓелка била Брена… Лепа Брена (58) имаше концерт во белградската „Шарк“ Арена прославила 35. години кариера. Фолк ѕвездата на сцената се спуштила од врвот на Арената седејќи на …

Повеќе »

Арапката Захра Лари е првата лизгачка што настапува со шамија: И’ татко и и’ дал поддршка!

Захра Лари (22) од Обединетите Арапски Емирати е првата лизгачка што учествуваше на натпревар со шамија. Веќе 10 години се занимава со професионално лизгање, а желбата за ова доаѓа од филмот на „Дизни“, „Ледената принцеза“. Вежбала во единственото лизгалиште во Абу Даби. И покрај многуте пречки, Oбединетите Арапски Емирати сепак …

Повеќе »