Tag Archives: трик

Со овој трик за време на варењето ниту едно јајце нема да пукне!

Ви откриваме едноставен трик со помош на кој вашите јајца одлично ќе се сварат, а ќе одбегнете да пукнат. Се’ што ви е потребно е сода бикарбона и пешкир. Упатство: пешкирот ставете го во голем сад кој сте го одредиле за варење, нежно наредете ги јајцата кои ќе заземат место …

Повеќе »

(ВИДЕО) Презреана банана ставила во ќеса со ориз: А потоа погледнете го чудото кое ќе се случи

Само еден потег, а бананите ќе бидат повкусни Бананите се меѓу омиленото овошје на многу луѓе, а здравствените придобивки се многубројни. Но, кога тие се презреани, многу луѓе ги избегнуваат, мислејќи дека не се добри или едноставно не ги сакаат заради тоа што се многу меки. Ако сте меѓу нив, …

Повеќе »

За само неколку секунди: Со помош на овој трик рерната и стаклото на туш кабината ќе блеснат како никогаш порано!

Чистењето на стаклото на туш кабината може да биде вистински кошмар. Истото важи и за чистење на рерната на шпоретот. Но, една мајка открила генијален трик на Интернет со помош на кој ќе си ја скратите работата. За овој процес на чистење, потребен ви е сунѓер во кој ќе отсечете …

Повеќе »

Со едноставен трик се ослободила од болката која и го уништувала животот!

Доколку имате глабоволки важно е да го знаете трикот со помош на овошје. Имено, за борба против главоболки доволна е една банана. Една очајна жена одлучила да ја запре неиздржливата болка. „Почувствував јака главоболка која по којзнае кој пат ме разбуди и не сакав да пијам уште еден лек кој …

Повеќе »

Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура на Интернет. Таа открила дека за миризливата бања е доволно да имате мало пластично шише со вода. Во шишето покрај вода истурете една мерка омекнувач на алиштата. На капачето на шишето направете дупки, а шишето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цел живот погрешно ги лупиме јајцата: Овој трик морате да го пробате!

ТРИКОВИТЕ доаѓаат во многу форми и облици, но тие никогаш не престануваат да нè воодушевуваат, особено кога наидуваме на нов практичен формат што го менува начинот на кој некои работи сме ги правеле досега. Најновиот трик е дека, цело време, погрешно лупевме варени јајца. Што се однесува до самото варење …

Повеќе »

Бабите се колнат дека овој трик проверено делува: Сите флеки од белите алишта исчезнуваат!

Подолу, прочитајте како со помош на една состојка да им ја вратите белината на алиштата и да ги исчистите… Веројатно ви се случило да купите бели алишта, кои по неколку перења ќе ја променат бојата и ќе станат сивкасти или жолти. Тогаш мора да сте се фатиле за главата и …

Повеќе »

(Рецепт) Само 15. минути: Со кора од банана во фрижидер се ослободила од проблемот кој и го уништувал животот!

Доколку имате глабоволки важно е да го знаете трикот со помош на овошје. Имено, за борба против главоболки доволна е една банана. Една очајна жена одлучила да ја запре неиздржливата болка. „Почувствував јака главоболка која по којзнае кој пат ме разбуди и не сакав да пијам уште еден лек кој …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка со генијален трик го навела синот да го намали користењето на гаџетите и со тоа го воодушевила светот

Според нејзиното тврдење, темните кругови ќе исчезнат доколку детето ги користи геџетите до еден час дневно. Колку пати досега сте помислиле дека вашите деца поминуваат премногу време пред телевизор, компјутер или мобилен телефон? Веројатно многу пати. Особено доколку имате деца кои се во школска возраст. Но, понекогаш е тешко да …

Повеќе »