Tag Archives: трик

Луѓето ширум светот се воодушевени од ОВОЈ трик со коверти: Како да ЗАШТЕДИТЕ 5.000 евра за 100 дена?

Во неколку видеа и објави, луѓе од целиот свет ги споделуваат своите искуства со таканаречениот „Предизвик на коверти“ и се восхитуваат на сумата на пари што успеале да ја заштедат! Некои корисници на Фејсбук тврдат дека за само шест месеци заштедиле повеќе од 5.000 евра. Принципот е едноставен – земате …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Поправете патент со помош на ВИЛУШКА: Ви требаат неколку секунди

Трик кој ќе ви ги спаси нервите… Проблемите со патентот се чести, особено кога од држачот „испадне“ делот со кој ги прицврстуваме панталоните, сакото или друго парче облека. Што и да се обидете, не можете да го вратите во првобитната положба. Многу луѓе се откажуваат или ја носат облеката во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Урнебесна снимка со коњ која ја погледнале над 40. милиони луѓе: Она што и го направил на сопственичката многумина шокирало

Една корисничка на TikTok објави видео кое ќе ве насмее до солзи. Анчен Агустин е девојка од Германија чија страст е јавањето коњи. Ја следат над два милиони луѓе, а таа често објавува видеа. Една снимка особено го привлекла вниманието на гледачите бидејќи она што го направил нејзиниот коњ било …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик кој ќе ги воодушеви дамите: Идеално решение за неудобни потпетици

Потпетиците често може да предизвикаат проблеми кај жените Една жена на социјалната мрежа Тик Ток покажала трик со кој секој чевел може да стане удобен. Се’ што ви треба е една хигиенска влошка, која ќе ја ставите во внатрешноста на штиклите. @joburtonread I’ve done this so many times on a …

Повеќе »

Чувајте ги бобинките свежи 10. дена со едноставен трик

БОБИНКИТЕ може да бидат скапи и да имаат ограничен рок на траење. За среќа, можете да ја продолжите нивната свежина и да спречите мувлосување. Имено, бобинките се многу порозни, нежни и имаат тенка кора. Поради ова, тие побрзо се распаѓаат, стануваат меки и мувлосани. Според новинарката за потрошувачи Алис Бир, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРИКОВИ ЗА ПОДОБАР ИЗГЛЕД – ЗАТЕГНЕТЕ ГО ЛИЦЕТО ДОМА ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ: Се’ што ви треба е ластик

Мали трикови за затегнато лице. Збогум филери и ботокс… Веќе знаеме дека социјалните мрежи се преполни со разни совети и трикови за убавина за подобар изглед. Покрај инспиративните видеа со различни идеи за шминка и фризури, на TikTok можете да најдете и трикови за еден вид лифтинг на лицето. Лифтингот …

Повеќе »

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК КОЈ ПОДОБРО ЌЕ ГО ИСЧИСТИ СТАКЛОТО ОД РЕРНАТА ОД СОДА БИКАРБОНА И ОЦЕТ: Ќе свети како ново, а нема макотрпно триење

Со овој трик, рерната ќе биде блескаво чиста без макотрпно триење. Секоја домаќинка има свој докажан трик за чистење на рерната и отстранување на насобраните масни наслаги од подготовката на храната. Сепак, што и да користите за оваа намена, мислиме дека ќе сакате да го испробате овој метод, за кој …

Повеќе »

Ставете ја ОВАА НАМИРНИЦА во МАШИНА НАМЕСТО ОМЕКНУВАЧ: Ќе се изненадите од ефектите!

Трик за кој малкумина знаат Верувале или не, намирницата што можете да ја ставите во машината за перење наместо омекнувач е шеќер. Се препорачува да додадете три лажици шеќер. Можете да ја натопите облеката во вода со шеќер или да ја ставите оваа намирница во машината за перење, во делот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со помош на овој трик, вашата ОБЛЕКА ќе мириса убаво, а влакната ќе исчезнат

Пред перење, вметнете ја оваа состојка во машината… Ако ставите влажни марамчиња во машината за перење алишта пред перење, на облеката нема да останат влакна и ќе имаат прекрасен мирис кога ќе ги извадите. Овој трик ќе им угоди на многу домаќинки, а е многу едноставен и не одзема време. …

Повеќе »