Tag Archives: подароци

Сите познати на доделувањето на Греми одат дома побогати. Ќе добијат подароци вредни 55. илјади евра!

Утре во Лос Анџелес ќе се одржи 65-тото доделување на Греми наградите, а номинираните ќе дома ќе однесат торбичка со подароци вредна 60.000 долари (околу 55.000 евра), пишува Page Six.Тие наведуваат дека еден од најскапите подароци што ќе ги добие номинираниот е подарок картичка за третман со липосукција. Се подаруваат …

Повеќе »

Работи кои не треба да ги подаруваме за Нова Година: Се смета дека носат негативност

Новата година и Божик се периоди кога најчесто си подаруваме еден на друг Возбудата што ја чувствуваме кога подготвуваме подароци за другите го разубавува денот и го прави овој период од годината особено убав. Во морето од нешта што можеме да ги подариме, има и такви што треба да ги …

Повеќе »

ГЕСТ НА ВЕЛИКАН – Модриќ за два милиони евра во 2018 година купил исти подароци за соиграчите

Соработникот на Лука Модриќ, Симон Бастијансен, експерт за брендирање кој соработува со хрватскиот капитен уште од Светското првенство во 2018 година во Русија, раскажаЛ интересна приказна која открива колку Лука е дарежлив и внимателен. Двајцата се запознале на СП во Русија, каде Ватрените го освоија среброто, а на Бастијансен веќе …

Повеќе »

ЉУБОВ НА МАЈКА – Пред нејзината смрт, мајката му оставила на својот син подароци и пораки за следните десет родендени

Италијанката Лаура Лонзи знаела дека ќе умре од рак, а во последните денови решила да покаже како мајчинската љубов може да живее и по смртта. Оваа 37-годишна учителка во основно училиште сакала да остави силно влијание врз животот на нејзиниот тригодишен син Томас, па избрала подароци за неговите следни десет …

Повеќе »

(ФОТО) НА СЕ МИСЛЕЛА – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ТЕСТАМЕНТОТ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИАНА: Оставила ОГРОМНО БОГАТСТВО, а еве кој го наследил целиот нејзин имот!

Познатата британска принцеза Дијана овие денови ќе наполнеше 61. година да не загинеше во страшна сообраќајна несреќа на 31. август 1997. година. Нејзиниот постар син Вилијам оддал трогателна почит на својата мајка во писмото што го испратил до добитниците на наградата што го носи нејзиното име, која се доделува секој …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ОДЛУЧИЛА: Вилијам и Кејт го добија замокот Виндзор, принцот Ендру протеран во Шкотска, а Меган и Хари…

По прославата на големиот јубилеј од владеењето на кралицата Елизабета, ни доаѓа нова вест – Кралицата на некој начин на сите им го подарила она што го заслужуваат… Кралицата Елизабета им даде на сите колку што заслужуваат: Вилијам и Кејт, како највредни членови на кралското семејство, летово се селат во …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – МАЖОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК И ИСПРАЌАЛ ЦВЕЌЕ, А КОЛЕШКА И КАЖУВА ДЕКА ЈА ИЗНЕВЕРУВА: По безброј ЗЛОБНИ коментари добила одговор каков што заслужува!

Сите ние би сакале нашите врски да функционираат токму онака како што ги гледаме во филмовите – да не изненадат, луѓето за кои се грижиме, со подароци на работа или спонтани излегувања. Но, за повеќето од нас, реалниот свет едноставно не функционира така, пишува Mirror. Меѓутоа, една жена на Редит …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездите на Оскарите и оваа година ќе добијат подарок-вреќичка со производи за луѓе кои имаат се`!

Иако на ниту кој било начин не е поврзана со Академијата, торбата за подароци на Distinctive Assets се доделува веќе 20 години. Сите номинирани за Оскар не можат да ја однесат дома познатата статуетка, но дефинитивно ќе ја однесат дома овогодинешната торбичка со подарок „Сите победуваат“. Иако на ниту кој …

Повеќе »

ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНОТ НА ЖЕНИТЕ – 3. ОРИГИНАЛНИ ПОДАРОЦИ ЗА 8. МАРТ: Изненадете ги вашите дами на необичен начин!

Пред 165 години, жените ја започнаа битката за подобрување на работните услови и зголемување на платите, што, се чини, е многу актуелно и денес. Меѓународниот ден на жената потекнува од работничкото движење, а во 1908. година, 15.000 дами шетале по улиците на Њујорк, барајќи пократко работно време, подобри плати и …

Повеќе »