Tag Archives: терапија

(ФОТО) ВО СОГЛАСНОСТ СО ОБИЧАИТЕ – Роналдо правел „терапија со вандузи“, откриле фотографии од последниот тренинг

Фотографиите од последниот тренинг на Ал-Наср покажаа јасни докази дека Кристијано Роналдо има траги од вандузи, а како што се очекуваше, деталите на неговата нога привлекоа големо внимание на социјалните мрежи. Многу фанови го коментираа потегот на Роналдо да се подложи на вандузи, која е популарна метода на лекување во …

Повеќе »

(ФОТО) Џереми Ренер по тешките повреди: „Овие 30 и плус скршени коски ќе зајакнат“

АМЕРИКАНСКИОТ актер Џереми Ренер се опоравува од сериозните повреди со кои се здоби кога го прегази машина тешка шест тони додека чистел снег во неговиот дом. Тој на Инстаграм објави фотографија од утринската вежба. „Утринските тренинзи и новите решенија ја променија новата година. Ова беше трагедија за целото мое семејство. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ МИСЛЕЛА НА НЕГО? Кејт Мидлтон ГО исмејувала ПРИНЦОТ ХАРИ?! Сите се убедени дека со ОВАА ИЗЈАВА му испратила ОТРОВНИ СТРЕЛИ на својот девер! Еве што рекла!

Кејт Мидлтон изненадила со својата изјава при првото појавување во јавноста со принцот Вилијам откако неговиот брат, принцот Хари, ги објави мемоарите. Принцезата од Велс и нејзиниот сопруг ја посетиле добротворната организација за ментално здравје Open Door. За време на посетата тие разговарале со неколку тинејџери кои се занимаваат со …

Повеќе »

Меси како дете страдал од нарушување на растот, еве како да го препознаете тоа кај децата

ИАКО денес е голема фудбалска ѕвезда, Лионел Меси како дете се соочил со голем здравствен проблем. Имено, кога имал само 11 години, неговите родители забележале дека неговиот раст не е како што се очекувало за дете на негова возраст. Според Times India, неговиот раст стагнирал, а набргу по посетата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда во есента 2014. година и покрај тоа што немала семејна историја и била млада и здрава мајка. Мислела дека симптомите што ги доживува се резултат на стрес откако била унапредена на работа. Сепак, заморот, мозочната …

Повеќе »

Новородено бебе самостојно ја држи главата, погледнете го видеото

Познато е дека бебињата не можат самостојно да ја држат главата нагоре. За тоа им треба време и вежбање. Бебињата целосно го контролираат држењето на главата од шест месеци, па не е чудно што вистинско изненадување е новороденото момче кое може потполно само да ја држи главата. Неговата мајка на …

Повеќе »

Ново истражување за тоа како кучето влијае на луѓето: Го активира овој дел од мозокот

Едно ново истражување спроведено во Швајцарија потврдува дека кучињата имаат добар ефект врз нашиот мозок Истражувачите ангажирале 19 здрави возрасни лица за да ја измерат нивната мозочна активност за време на неколку сесии, во присуство и отсуство на кучиња. Резултатите може да ја подобрат ефикасноста на терапии со помош на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДВОЈНИК ИЛИ ЛОШО ЗДРАВЈЕ? – НЕ Е ПУТИН ТУКУ НЕГОВИОТ ДВОЈНИК: Посетата на воен камп поттикнала нова теорија на заговор, социјалните мрежи „горат“ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАКАТА!

Во четвртокот Владимир Путин посетил мобилизациски тренинг камп во регионот Рјазан каде руски војници се подготвуваат да учествуваат во руската инвазија на Украина. За време на посетата на полигонот, рускиот лидер бил придружуван од министерот за одбрана Сергеј Шојгу, наведува Јутарњи лист. #Putin tested the Russian SVD sniper rifle at …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Розга за здравјето: „Не кријам дека имам проблеми, пред некој ден ми беше многу лошо!“

ЈЕЛЕНА РОЗГА открила дека подготвува спектакл во арената Спаладиум кој ќе се одржи на 11. февруари следната година. „Овој пат решив да направам спектакл. Сега не можам многу да ви кажам, но тоа ќе биде вистинско шоу. Имам најдобра екипа, најдобро осветлување, најдобар озвучување, сцената ќе биде брилијантна, ќе има …

Повеќе »