ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНОСТА – На едногодишниот Војдан му е потребна НАША ПОМОШ! Секоја донација е нов чекор за него!

За жал малиот Војдан Спасовски уште во својата прва година од животот се соочува со еден од најстрашните непријатели на денешницата – церебрална парализа.
Среќно и безгрижно детство без здравствени проблеми е желба на секој родител и згрижувач на секое дете. Малиот Војдан Спасовски уште во својата прва година од животот за жал се соочува со еден од најстрашните непријатели на денешницата – церебрална парализа.
На малиот Војдан му е потребна голема помош, затоа што секоја донација, без разлика колку голема, е нов чекор напред во неговата секојдневна борба.
Технологијата и модерните можности за неопходната интензивна рехабилитација и физикална терапија во Загреб, пропратени со редовни контроли и мултидисциплинарно следење на состојбата, константни вежби, како што е и наведено во препораката од „Поликлиниката за физикална медицина и рехабилитација“ од Загреб, се шансата Војдан да продолжи да го живее животот, којшто штотуку му започнува и којшто го заслужува како и секое друго дете.
This image has an empty alt attribute; its file name is pomos-za-vojdan.jpg
Да ја покажеме хуманоста и човечноста уште денес за овој мал борец, и да придонесеме и помогнеме заеднички со донирање за рехабилитацијата на Војдан, којашто се очекува да трае минимум една година, со препорачан почеток на 7. март 2022. година.
Кај заболените од церебрална парализа и оние кои се под голем ризик за развој на оваа болест, од огромна важност е со рехабилитацијата да се започне што порано со цел да се подобри состојбата и да се овозможи нормален живот.
Секој може да донира на неколку различни начини, преку повик на мобилен број, преку уплата на банкарска сметка, или преку GoFundMe платформата.
Броевите и трансакциските сметки за донации се следните:

А1 – 143 470


Телеком – 143 145

Достапни банкарски сметки за донирање:


IBAN – MK07280107101015332

SWIFT CODE – KRSKMK2Х


Трансакциска: 280107102128795

Активен линк за донација преку платформата GoFundMe – “Vojdan’s Cerebral Paralysis Healing Therapy” е на овој ЛИНК

#ГолемаПомошЗаМалиотВојдан

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …