Tag Archives: лекување

ЧОВЕК СО ОГРОМНО СРЦЕ – ГИ НАПУШТИЛ ХОЛИВУД И МИЛИОНИТЕ ПОРАДИ НЕПОЗНАТИ ДЕЦА: Како Скот Нисон продал сè што има и отишол да се грижи за сиромашни деца

Пред десет години во Пном Пен за време на снимањето, 86-годишна Камбоџанка ја повлекла раката на тогашниот извршен директор на Холивуд и го однела да види три деца како спијат на депонијата, болни од тифус. Потоа му заѕвонил телефонот, а од другата страна го слушнал тажниот глас на популарниот актер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал најдолго заразениот Британец: 14. месеци имал корона – решил да го прекине лекувањето!

Човекот за кој се веруваше дека е најдолго заразен британски пациент со коронавирус починал откако решил да престане со лекувањето, по 14. месеци поминати во болница. 49-годишниот Џејсон Келк бил примен во болницата Сент Мери во Лидс откако во март минатата година бил заразен со коронавирус. Починал во петокот наутро, …

Повеќе »

Данците се’ откажале и ја објавиле состојбата на Ериксен

Најдобриот дански фудбалер, Кристијан Ериксен, заврши во болницата по хоророт во Копенхаген. На крајот од првиот дел од натпреварот со Финците, Ериксен колабираше на теренот, лекарите се бореа за неговиот живот и тој веднаш беше пренесен во болница. Во меѓувреме, тој се освести, а сега имаме информации за новиот ден. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – Осумгодишното момче кое ја продало својата скапоцена колекција за да го спаси кучето го воодушеви светот со својот гест

Осумгодишниот Брајсон Климан направи неверојатен гест за кој зуе јавноста ширум светот, кога ја продал својата најскапоцена колекција на слики од „Покемон“ за да го спаси своето куче Брус, откако му била дијагностицирана смртоносна болест. Имено, момчето започнало да собира налепници „Покемон“ од својата четиригодишна возраст, а во својата колекција …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗГОРЕНИЦИ ОД СОНЦЕ: Се намачкала со нешто што сите го имаат во бањата и по половина час останала во шок!

Со сончевите денови и времето поминато на плажа, неизбежно е да се сретнеме со изгореници. Сега една мајка го откри својот изненадувачки потег да ги ублажи изгорениците од сонце за само половина час, користејќи нешто што можеби веќе го имате во плакарот во бањата. Синди Ален Стјуарт, од американската држава …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мишо Ковач во „канџите на дрогата“: Тој сторил сé за да не го изгуби и другото дете

Ивана Ковач, ќерка на славниот пејач Мишо Ковач и поранешна членка на „Магазин“, има тешка животна приказна зад себе, многу болка, но и искуство со наркотици. За среќа, Ивана се извлекла од сè и денес се занимава со музика и ужива да биде со партнерот со кој има ќерка. Далеку …

Повеќе »

ДВЕ ГОДИНИ ПОГРЕШНО ЈА ЛЕКУВАЛЕ МАЈКА МУ: Кога дознал за БОЛЕСТА направи нешто што многумина ШОКИРАЛО!

Со негова помош сè било полесно Бразилецот Ренато Паулино (39) секогаш бил приврзан за неговата мајка Марија де Консисо (72) и откако ќерките ја сместиле во дом за стари лица поради погрешна дијагноза на Алцхајмеровата болест, тој се чувствувал виновен до тој степен што ја напуштил работата и оставил сè …

Повеќе »

ЛУЃЕ СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Марко и Нина продале автомобил за да му помогнат на малечкиот Гаврило!

Вчера на граѓаните на Србија им дојдоа најдобрите вести – конечно биле собрани 2,5 милиони евра за лекување на малиот Гаврил Ѓурчевиќ. Во тоа помогнале многу луѓе, а меѓу нив е и брачната двојка Продановиќ. Малиот Гаврило Ѓурчевиќ боледува од мускулна атрофија на ‘рбетниот столб, а вчера беше крајниот рок …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивно сведоштво на фолк пејачот Благоја Грујовски: „Ако не дојдев во ‘Аџибадем Систина’ ќе ја изгубев битката со Ковид 19!“

Никој не е поштеден и болеста секому може да му донесе тешка борба – борба за животот. Често, речиси секојдневно цела измината година – за жал, ова го потенцираат многумина. И тоа од свое искуство. Поминале минути на тешки битки, чекале поглед од докторите дека сè ќе биде добро, дека …

Повеќе »