Tag Archives: лекување

ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – ЧУДОТВОРНАТА калинка: Рецепт за лекување на чир на желудник!

Проблемот со чир на желудник и исфрлање на бактерии од цревата успешно се третира со варена кора од калинка Покомплицирани болести, како што се чиреви на желудникот и тенкото црево, воспаление на дебелото црево, бактерии во цревата, процесот на тлекување со кора од калинка трае подолг временски период, односно седум …

Повеќе »

ИНТИМНА ИСПОВЕД:„После корона седум пати завршив во болница!“

Можеби некои долгорочни последици од короната допрва ќе се прикажуваат, но веќе е јасно дека здравјето на некои пациенти стана доста комплицирано после оваа болест, поради што се враќаат во болниците. Крис Лонг (54) возел велосипед три пати неделно и одел на предавања со план да докторира, но откако се …

Повеќе »

(Рецепт) ОВОЈ РЕЦЕПТ Е НАВИСТИНА ЧУДО: Како да се ослободите од болки во грбот зглобовите и нозете за 7 дена?

Одамна прочитав совет на еден воен лекар за тоа како зглобовите да се одржат во добра состојба и во исто време да се отстранат многу проблеми врзани за нив Проверив на себе и своите пријатели и се убедив дека овој рецепт е навистина ЧУДО! Овој рецепт ќе го поделам со …

Повеќе »

(Рецепт) Руска биохемичарка и докторка по природна медицина тврди дека причините за смрт се во цревата: „Полни се со паразити“ – Еве и како да се исчистите од нив!

Во природната медицина дури постои и изрека дека „смртта доаѓа од цревата“ и тоа буквално е така. Кога би ги знаеле и би ги почитувале правилата за редовно чистење на цревата тогаш би живееле подолго и поздраво. Руска биохемичарка и доктор по природна медицина, Марва Вагаршаковна Огањан зад себе има …

Повеќе »

ИСКУСТВО НА ПАЦИЕНТКА СО КОВИД 19 – Се лекувам дома: Ова се моите лекови

Фотографијата од купот лекови што Љиљана Миловановиќ од Белград ја постирала на Фејсбук веројатно не е новост за луѓето кои сами се борат со ковид, но приказната што стои зад тоа може да биде важно предупредување за сите. Љиљана Миловановиќ (52) спаѓала во ризичната група поради астма, хипертензија и инсулинска …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер, два месеци по дијагнозата на канцер, соопштил дека се чувствува добро!

Џеф Бриџис споделил инфо за неговата здравствена состојба откако пред два месеци му бил дијагностициран лимфом. Холивудската ѕвезда се отворила за својата здравствена состојба, во понеделникот, потекцирајќи, дека се чувствува добро. Here’s the latest:• Feeling good• Shaved my head• Got a puppy – Monty• Had a Birthday – 71, man …

Повеќе »

ТИНИТУС – Само непријатност или нешто поопасно: Зошто ни зуи во ушите и дали е тоа опасно?

Околу 10% од возрасните имаат некаква форма на тинитус – пулсирачки, отежнато дишење, шушкање, крцкање, шумолење вода, свиркање и слично. И, може да биде многу непријатна и вознемирувачка сензација, но што се крие зад тоа?! Прогнозата на зуењето зависи од причината и видот. Кои се причините за тинитус? Зуењето се …

Повеќе »

ХУМАНО! Александра Јанева го промовира деби-албумот со хумана цел: Со купувањето на нејзиниот албум им помагате на ковид пациентите кои не можат да си овозможат болничко лекување!

Поп-пејачката Александра Јанева го промовира својот деби-албум „Срце отвори”. Албумот е компилација од 13 песни објавени во изминатите седум години од нејзината музичка кариера, почнувајќи со макфестовската „Врати ми го сонцето”. Продажбата на дисковите започнува од утре, сабота во четири градови, а сите средства ќе бидат наменети за ковид пациенти …

Повеќе »

(ФОТО) Никола Пановски за протоколи на лекување на корона: „Ковид не се спречува ниту се лекува со антибиотици. Со антибиотици се лекува бактериска пневмонија како последица од ковид, а таа се јавува кај 2 до 3 % од позитивните!“

Уште едно јавно огласување на доктор Никола Пановски за лекувањето на корона вирусот. Неговиот пост на Фејсбук го пренесуваме во целост: „По млаката или никаква реакција на надлежните и одговорни за здравјето на граѓаните, како и за парите на граѓаните, било лични или преку ФЗО (МЗ, ЛКМ, ФКМ,МЛД, МАЛМЕД, ФЗОМ …

Повеќе »