Tag Archives: лекување

(ФОТО) СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈАВНОСТА ПОРАДИ ТЕШКАТА БОЛЕСТ НА СОПРУГАТА: Нема да верувате како изгледа денес и што прави Чак Норис!

Легендарниот Чак Норис денеска го слави својот 82. роденден Чак Норис (82) немал поим дека ќе стане актер, а уште помалку дека ќе биде легенда и една од најпопуларните личности во целиот свет. Сепак, љубовта кон боречките вештини го однела на овој неочекуван пат. Во текот на 1950-тите и 1960-тите, …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) НАРОДЕН ЛЕК НА КОЈ МУ НЕМА РАМЕН: Го чисти црниот дроб, лечи чир, го регулира шеќерот и крвниот притисок, ги спречува и најтешките болести!

Речиси и да нема болест или состојба на која нема да помогне! Во нашата народна медицина сокот од зелка за желудникот е еден вид природен лек, докажано помага при киселини. Растението потекнува од западниот брег на Средоземното Море, како и од брегот на Атлантскиот Океан. Се одгледува повеќе од 4.000 …

Повеќе »

ГО ПОКРЕНАВ МЕТАБОЛИЗМОТ И ПОЧНАВ ДА СЛАБЕАМ НО И ДА СЕ ИЗЛЕКУВАМ: Сè затоа што го применив стариот индиски метод!

Јас сум тип на човек кој никогаш не успеал во она во што успева целиот свет, а потоа го открив индискиот метод Цел живот се борам со мрзеливиот метаболизам. Кулминираше околу триесеттите. Суви сливи, компоти, јогурти – тоа кај мене не функционира. И тогаш го пробав стариот индиски метод на …

Повеќе »

Ги запознаваме ретките болести 2022 – Булозна епидермолиза – Epidermolysis bullosa

Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 дена и оваа година, четврта по ред, ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести. Да ги дознаеме предизвиците и проблемите со кои …

Повеќе »

Ги запознаваме ретките болести 2022 – Миотонична мускулна дистрофија тип I и II/Myotonic dystrophy type I and type II

Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 дена и оваа година, четврта по ред, ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести. Да ги дознаеме предизвиците и проблемите со кои …

Повеќе »

Ги запознаваме ретките болести 2022 – Мајер-Рокитански-Кастер-Хаузер синдром/Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser (MRKH) syndrome

Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 дена и оваа година, четврта по ред, ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести. Да ги дознаеме предизвиците и проблемите со кои …

Повеќе »

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) ВЕСНА ДЕ ВИНЧА (64) СЕКОЈА ГОДИНА 42 ДЕНА НЕ ЈАДЕ НИШТО: „Тогаш го пијам само ОВОЈ СОК! Затоа немам здравствени проблеми и ја излекував штитната жлезда!“

Весна де Винча верува дека благодарение на ова ја излечила штитната жлезда Весна де Винча има 64. години, а изгледа двојно помладо. А дека тоа не е само наш став, сведочат многу луѓе кои не можат да поверуваат дека оваа русокоса во голема мера ја гази седмата деценија. Таа е …

Повеќе »

ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНОСТА – На едногодишниот Војдан му е потребна НАША ПОМОШ! Секоја донација е нов чекор за него!

За жал малиот Војдан Спасовски уште во својата прва година од животот се соочува со еден од најстрашните непријатели на денешницата – церебрална парализа. Среќно и безгрижно детство без здравствени проблеми е желба на секој родител и згрижувач на секое дете. Малиот Војдан Спасовски уште во својата прва година од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромно срце на медицинска сестра: Мајка го оставила бебето, а потоа се случило чудо…

Медицинската сестра покажа колкаво срце има… Малиот Џексон е бебе, кое на раѓање било напуштено од неговата мајка. Кога се родил, тежел само 1,5 килограми, а медицинската сестра Клер почувствувала необична врска со него. Откако Џексон и неговата мајка закрепнале, дошло време да ја напуштат болницата. Клер дознала дека Џексон …

Повеќе »